Ilgın Avcı: “Bizim için ofis, bir buluşma mekanı gibi …”

07 Ağustos 2009

İTÜ'den mezunum. Yaklaşık iki sene oluyor; Fransa'da başladığım mimarlık eğitimimi yatay geçiş yaparak burada tamamladım.

Alişan'ın ben Fransa'da iken Altın Portakal Yarışması'nı kazandığını hatırlıyorum. O projeyi gerçekten çok beğenmiştim. İki sene önce ise, eleman aramıyor olmalarına rağmen Çırakoğlu'na başvurdum. Ardından bir süre birlikte çalıştık. Bu süreçte kendime ait işlerim de vardı. Bir yandan da Alişan'a özellikle yarışmalarda destek veriyordum. O günden beri de ortak yarışmalara devam ediyoruz.

Buraya hemen her gün geliyorum. Zaten ortam çok keyifli olduğu için hafta sonları da bulunuyorum. Bazen beraber sabahlıyoruz, bazen de burada yalnızca buluşuyoruz. Ofis bir buluşma mekanı gibi bizim için… Resmi çalışma saatlerimiz olduğunu da söyleyemeyeceğim. Ben zaten yarışmalar üzerinden çalıştığım için zamanımı kendim ayarlıyorum.

Okul zamanında başka ofislerde staj yaptım. Fransa'da da staj deneyimim oldu. Ama Alişan ile kafa olarak çok uyuştuğumuzu, tasarım yöntemlerimizin ve tasarladığımız mekanlarda aradığımız heyecanların paralel olduğunu düşünüyorum. Başka yerlerde de çalışmaya devam edebilirdim ama bu fikir alışverişine önem veriyorum. Başka bir yerde işe başvurmaktansa burada her ikimizin de bir şeyler kazandığını düşündüğüm yarışma süreçlerinde yer almayı daha çok önemsiyorum.


Bir Mekan, İki Pratik, Üç Kişi
Alişan, Oral ve Sevince İle "Mezun Olunca Ne Yapmalı, Ne Yapılabilir?" Üzerine
Yarışma "Bağımlısı" Mimarlar, Yarışmaları Değerlendiriyor...
Bir Ofis Mekanının Diğer "Müdavim"leri
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :