Esra Doğu

29 Haziran 2011

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldum. Aynı fakültenin Yapı Bilgisi Bölümü'ndeki yüksek lisans çalışmamı 1993 yılında tamamladım.

Uysalkan Mimarlık'la çalışmaya 2007 yılında, ortak bir mimar arkadaşımız aracılığıyla, Alanya The Hill Konutları'nın uygulama projesini çizerek başladım. 2007 yılından bugüne çeşitli uygulama projelerinde Uysalkan Mimarlık'la, dolayısıyla Rahmi ile birlikte çalışıyoruz.

Rahmi Uysalkan ile, gerek aynı dönem mimarları olmamız gerekse kendisinin bizleri arkadaş, yeni mezunları ise öğrencileri gibi görmesi sebebiyle uyumlu bir çalışma ortamı içinde bulunmaktayız. Başta daha az kişiyken yeni projelerle birlikte gelen yeni mezun arkadaşlarımızla sayımız arttı. Ben de kendi adıma yeni mezun arkadaşlarımıza elimden geldiğince yardımcı olmaya ve bilgilerimi aktarmaya çalışıyorum. Daha önce çalıştığım mimarlık ofisleriyle kıyaslamam gerekirse, bugüne kadar çok da uyumsuz bir ofiste çalışmadım diyebilirim. Zaten uyumsuz ve huzursuz bir ortamda çalışabileceğimi sanmıyorum. Bu gibi durumlar çalışmaların gidişatını fazlasıyla olumsuz etkileyebiliyor.

Şu anda Türkmenistan'da yapılmakta olan Stadyum Otel'in uygulama ve dekorasyon projeleriyle ve TOKİ'nin uygulama projesiyle ilgileniyorum. Zaman zaman yarışma projelerine de katkıda bulunuyorum.


Akademik Hayattan Kurumsallaşmaya...
Yarışma ve Ödüllerle Açılan Yol...
Güncel Projeler ve Tasarım Felsefesi Üzerine...
Uysalkan Mimarlık Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :