Birkan Kankatan

03 Haziran 20112002 yılında ofis stajımı yaptığım Kreatif'te 2004 yılından bu yana –yani mezuniyetimden beri- bilfiil çalışıyorum. O aralıkta bir aylık bir ofis deneyimim daha oldu aslında, o bir denemeydi ama yuvaya geri döndüm. Zaten burada staj yapan arkadaşlarım pek kopamazlar Kreatif'ten…

Ofiste herkes her şeyi yapar. Belediye projelerini bir kişi yapar, detayları bir kişi çizer gibi bir dağılım yok burada… O anki iş programına göre, yetiştirmemiz gereken zamana göre herkes işin ucundan tutar. Şu anda Nesrin ve Selim Bey ile beraber Zekeriyaköy'de konut projesi üzerine çalışıyoruz ve işin her alanında faaliyet gösteriyoruz.

Kreatif'te mesailerimiz 08:30 – 18:30 arasındadır. Yoğunluk olduğunda mesaiye elbette kalırız ama programa göre çalışıldıysa herkes 18:30'da çıkar ofisten… Diğer durumlarda ise programlamamızı, Salı ve Perşembe akşamları mesaiye kalacak şekilde kurguluyoruz. Böylelikle birer gün arayla dinlenebiliyoruz. Zaten 10:00 – 11:00 gibi de çıkarız. Sabahlamalar çok olağanüstü durumlarda olur; belediyeye hemen teslim edilmesi gereken bir şey veya işverenin acil bir talebi gibi… O akşam verilmesi gereken kararlar varsa, Aydan Hanım ile Selim Bey de buradalardır.


Kreatif'in Kuruluş Hikayesi
Ofisin Üretim Dinamikleri
İşveren ile Mimar İlişkisine Dair
Kreatif'in Mimarları ile Ofisin Sunduğu Olanaklar Üzerine...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :