Özgür Özal

03 Haziran 2011Toplamda üç yıldır Kreatif ile bağlantı içindeyim. Bir yıl askere gitmiştim, dönüşte başka bir yerde de çalıştım. Sürekli olarak ise bir senedir buradayım. Kreatif'te çok çeşitli projeler oluyor ve her projenin çeşitli alanlarında çalışma fırsatı yaratılıyor. Tasarım üzerinde söz hakkınız oluyor; sunumda çalışırken birden bire kendinizi uygulamada buluyorsunuz. Mekanik veya elektrik konusundaki üstleniciler ile koordinasyon kurabiliyorsunuz. İşin bu boyutu projeyi kavramak anlamında çok iyi ve çalışan için cazip… Çünkü maalesef her ofiste bu şansa sahip olamıyorsunuz.

Ofiste rijit bir hiyerarşi yok. Deneyimli arkadaşlarımız var ve elbette o deneyimden ötürü daha farklı bir pozisyonları olabiliyor. Bir organizasyon şeması olsa da keskin hatlı olmadığını belirtebilirim.

Kreatif'te çizimler AutoCAD'de yapılıyor; sunumlar ise ağırlıklı olarak Photoshop, 3Ds MAX ve Sketch-Up'ta yapılıyor. Ofiste herkes modelleme yapmıyor. Sunumlar için ise genellikle dışarıdan profesyonel destek alınıyor.


Kreatif'in Kuruluş Hikayesi
Ofisin Üretim Dinamikleri
İşveren ile Mimar İlişkisine Dair
Kreatif'in Mimarları ile Ofisin Sunduğu Olanaklar Üzerine...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :