Başak Şahin

19 Nisan 2013

Yıldız Teknik Üniversitesi 2006 mezunuyum. İki aydır SP|D.'de çalışıyorum. Mimarım ama işin daha çok PR kısmıyla ilgileniyorum; sitelere ilanlar verilmesi, röportaj yapılması vb. Ofisteki iş akışları, çalışanların neler yaptığıyla da ben ilgileniyorum. İdari işler direktörü de diyebiliriz. Burada böyle bir iş alanı vardı, ilgimi çekti ve geldim. İnsan ilişkileri, basınla olan ilişkiler daha iyi olduğumu düşündüğüm bir alan. Dolayısıyla yaptığım işten memnunum.

Bir kitapçık basılacağı zaman başkasının yardımı olmadan projeleri açıp okuyabilmek, sadeleştirebilmek bile çok güzel bir şey. Hem kimseyi yormuyorum, hem de konuya mimari bakış açısıyla yaklaşabiliyorum. Şu anda kitapçık basma aşamasındayız, onunla yoğun olarak ilgileniyorum. Tasarımcımızla beraber hazırladığımız tanıtım amaçlı bir yayın. İnsanlara ulaşabileceğimiz bir platform olsun istedik. Dolayısıyla dergi/kitap formatında bir şey hazırlıyoruz. Daha çok inşaat sektörüne dağıtılacak. Güzel bir sunum hazırlıyoruz, yazıları kısa tutmaya çalıştık çünkü insanlar sıkılıyor, daha görsel ağırlıklı bir şey kitapçık olacak.

Arkipark sergisinde bir projemizle yer aldık. Bunun dışında Yapı Fuarı'na bütün arkadaşlar adına katılım düzenledik. Hep beraber gidebilmeyi umuyoruz, malzemeleri tanımak önemli. Sabri Bey konferanslara da çok önem veriyor, özellikle sürdürülebilirlikle ilgili olanlara gitmeyi tercih eder Arkadaşlarımızın bu tür mesleki konferanslara katılabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Çok fazla dergi aboneliğimiz var. Yeni yayınların yer aldığı özel bir kütüphane düzenledik.


REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
SP|D. Projeleri Üzerine ...
Mimari Ekip
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :