TeamFores'ten Sanatla Motivasyon Artıran Ofis

mimarizm.com / 06 Eylül 2016
TeamFores Mimarlık imzalı DRD Filo Kiralama merkez ofisinin devamı niteliğindeki proje; hareketli, esnek ve pozitif çalışma anlayışı sunan sürdürülebilir iç mimarisinin yanı sıra aralarında Burhan Doğançay, Mehmet Gün, Devrim Erbil, Memduh Kuzay, Ekrem Kutlu ve Aslı Vural gibi çok sayıda sanatçının tablo ve sanat eserlerinin yer aldığı bir ofis tasarımı olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Serter Karataban liderliğindeki TeamFores Mimarlık tarafından Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markası DRD için Kağıthane’de tasarlanan 2500 m2’lik merkez ofisin devamı niteliğindeki projede, değişen ofis ve çalışma alışkanlıklarına uyum sağlayacak esnek bir tasarım anlayışıyla hareket edilmiş.

DRD Filo Kiralama merkez ofis

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofis

Masa aidiyetinden mekan aidiyetine

Personel ve yönetim girişlerinin ayrıldığı, görüşme, toplantı, servis ve rekreatif alanların çalışma alanları ile birlikte kurgulandığı, toplam 5000 m2’lik alana sahip DRD Filo Kiralama merkez ofiste, çalışma mekanlarındaki verimliliğin en üst seviyeye taşınması amaçlanmış. Çalışanları farklı masalarda ve mekanlarda çalışmaya teşvik etmek ve hareketli mobilyalar sayesinde kalabalık bir ofis ortamında iletişimin güçlenmesini sağlamak düşüncesinden hareketle; konvansiyonel çalışma anlayışındaki masa aidiyeti, modern ve teknolojik çalışma düzeninde mekan aidiyetine dönüştürülmüş. Sabit çalışma alanlarına ayrılan mekanlar azaltılarak, sosyal donatılar ve toplantı alanları daha fazla ve organize bir biçimde kurgulanmış. 

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

Çalışan motivasyonunu artıran tablolar

DRD Filo Kiralama merkez ofisi, aynı zamanda farklı noktalarında konumlandırılan yeni kuşak sanatçılar ile çağdaş ve modern sanatın üstadlarına ait tablolarla yeni nesil akıllı ofis anlayışının sanatla iç içe olduğu bir duruş sergiliyor. 

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofis

Çalışma masalarından toplantı odalarına, yazıcı ünitelerinden hareketli kesonlara, çöp ayrıştırma birimlerinden dosya depolama sistemlerine kadar her birimin özel olarak tasarlandığı ofiste, aralarında Burhan Doğançay, Mehmet Gün, Devrim Erbil, Memduh Kuzay, Ekrem Kutlu ve Aslı Vural’ın da yer aldığı ünlü sanatçılara ait 80’e yakın tablo bulunuyor. Ofisin giriş bölümünden başlayarak toplantı odaları, koridorlar, yönetici odaları, çalışma alanları, kafeterya ve terasa kadar tüm alanlarda farklı boyutlarda konumlandırılan tablolar, dinamik çizgileri ve canlı renkleriyle çalışan motivasyonunu artırıcı bir etkiye sahip.

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

Tematik çalışan kafeteryaları

Özgün ve sınırlı sayıda üretim baskılardan oluşan sanat eserlerinin, ofis içerisindeki bitkiler ve ahşap detaylar ile birleşerek doğayla bütünleşik bir görünüm sergilemesi hedeflenmiş. Mekan ayrımlarında camın zeminden tavana kadar seperatör olarak kullanıldığı ofiste, güneş ışığının iç mekanın tamamına girmesi sağlanarak doğa ve sanatın bütüncül etkisi güçlendirilmiş. Ayrıca ofisin her iki yakasında yer alan tematik çalışan kafeteryalarının birinde özgün Turhan Selçuk karikatürleri ile, diğerinde ise Cemal Gülas’ın hediye ettiği fotoğraflarla dinamik bir görünüm elde edilmiş.

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofisi

DRD Filo Kiralama merkez ofisi


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :