TeamFores’ten Dinamik Bir Ofis Tasarımı

mimarizm.com / 09 Haziran 2016
TeamFores Mimarlık imzası taşıyan AvivaSA Dijital Garaj ofisi; dinamik ve yaratıcı bir çalışma anlayışının endüstriyel tarzla buluştuğu bir kurguyla biçimlenmiş.

TeamFores Mimarlık tarafından tasarlanan ve Ümraniye’deki AvivaSA Genel Müdürlük Binası’nın teras katındaki 185 metrekarelik bir alanda konumlanan AvivaSA Dijital Garaj ofisi, her detayın fonksiyonel bir şekilde çözümlendiği, endüstriyel tarzın ofis yapısına dinamik renkler ve dokunuşlarla adapte edildiği bir tasarım diliyle yorumlanmış. Dört ayrı bölüm ve bir de teras bahçeden oluşan ofiste doğal ahşap, çelik malzeme ve yenilikçi ürünler bir arada kullanılmış. 

teamfores1

teamfores 2

Palyatif elemanlarla birbirinden ayrılan mekan içerisindeki bölmeler; toplantı, sunum ve dahili konuşmaların diğer çalışanları rahatsız etmesini engelleyen fonksiyonel tasarımlarla donatılmış. Bölümler arası separatör olarak kullanılan çelik hasırların üzerine dekoratif saksılar ve çok amaçlı kullanılabilecek metal kancalar asılmış. Kapalı bir oda tanımının olmadığı Dijital Garaj ofiste rahat, konforlu ve eğlenceli mobilyaların bir kısmı Derin Design koleksiyonlarından seçilmiş, diğer bir bölümü ise özel imalat olarak üretilmiş. Magis marka Thomas Heatherwick tasarımı Spun Chair ile mekana renk ve dinamizm kazandırılmış. 

teamfores 3

serter karatabanTeamFores Mimarlık Kurucusu Serter Karataban

teamfores 5

teamfores 7

Gerektiğinde birleştirilebilen ve ihtiyaç halinde ayrılabilen çalışma alanları, hareket ettirilebilen mekanizma ve mobilyalar, hedeflenen dinamik ofis tasarımını yansıtıyor. Mavi, yeşil ve sarı gibi kurumsal renklerin dengeli bir biçimde kullanıldığı AvivaSA Dijital Garaj, çizgisel ve brüt tavan aydınlatmaları ile dinamik bir kimlik kazanmış.

teamfores 8

teamfores

teamfores 8

Klasör dolabından vestiyere, kesondan çalışma masasına kadar bir ofiste olması gereken her şeyin endüstriyel tarzda konumlandığı ofiste rahat ve verimli çalışmak için eğlenceli toplantı köşeleri de yaratılmış. Salıncak, rahat oturulabilen veya hareket edebilen tasarım koltuklarla donatılan bu alan, samimi ve stressiz toplantılar, sunum ve görüşmeler için çalışanların laptoplarını alarak oturabilecekleri bir alan olarak düşünülmüş.

teamfores9

Terasta kullanılan ve sabit bir masanın etrafına yerleştirilmiş salıncaklardan oluşan oturma ünitesi ise mekan kullanıcılarına renkli ve yaratıcı deneyimler yaşatıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :