Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun Bu Seneki Durağı Kayseri

mimarizm.com / 20 Temmuz 2018
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından, Çimsa’nın ana sponsorluğuyla düzenlenen 17. Betonart Mimarlık Yaz Okulu’na katılmaya hak kazanan 25 öğrenci, Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü’nde çalışmalarına başladı.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 17-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kayseri’de, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ev sahipliğinde Çimsa’nın ana destek sponsorluğuyla gerçekleşiyor.

Yaz Okulu’nun açılış konuşmaları, AGÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili İpek Akpınar, TÇMB Eğitim Müdürü ve Enerji Müdür Vekili Sabit Uslu, Betonart Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Banu Binat, AGÜ Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Burak Asiliskender ve Betonart Mimarlık Yaz Okulu Küratörü Deniz Aslan tarafından yapıldı.

Anadolu’nun merkezinde yaz okulu deneyimi

Açılışta söz alan AGÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili İpek Akpınar; “Yaz okulu süresince gençler, takım arkadaşlarıyla birlikte sıfırdan eserler ortaya çıkaracaklar. Anadolu’nun merkezinde yaz okulu deneyimleyerek, hep birlikte sürdürülebilir bir hikaye oluşturacağız. Betonu dost bir malzeme olarak konumlandıran TÇMB’ye, Yaz Okulu’nun sürdürülebilir olmasında yoğun emek veren Çimsa’ya gençler adına teşekkür ediyorum. Güzel ve verimli, sinerjisi yüksek bir eğitim dönemi geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Güçlü ve büyük bir ekosisteme giriş; Betonart Mimarlık Yaz Okulu

Toplumsal kalkınmaya destek olmak adına Betonart projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Eğitim Müdürü ve Enerji Müdür Vekili Sabit Uslu; “Ülke ekonomisine sağladığımız katkının yanı sıra gençlerin eğitimi ve gelişimi için de yoğun emek veriyoruz. 2002 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Betonart Mimarlık Yaz Okulu bunun en büyük örneği. Genç mimarların profesyonel dünyaya adım atmalarına ve çimento ile tanışmalarına imkan tanıyoruz. Aynı zamanda gençlerin Betonart Mimarlık Yaz Okulu ile güçlü ve büyük bir ekosisteme giriş yapmalarını ve deneyim kazanmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu senenin teması; Beton Olmak, Morfogenetik Bir Yaklaşım

Küratörlüğünü Deniz Aslan ve Nursen Gümüşsoy'un, moderatörlüğünü Tomris Akın, Melike Altınışık, Gürkan Okta, Hakan Tüzün Şengün, Birge Yıldırım Okta, Özlem Kevseroğlu ve Ayşegül Kıdık'ın yapatığı Betonart Mimarlık Yaz Okulu, bu yıl “Beton Olmak, Morfogenetik Bir Yaklaşım” teması ile düzenleniyor.

Mimarlık, İç Mimarlık, Güzel Sanatlar Tasarım ve Peyzaj Mimarlık Bölümleri’nde 3. sınıfı bitirip 4. sınıfa geçmiş öğrencileri buluşturan Betonart, etkinliğin kapanış gününde öğrencilerin eserlerinin yer aldığı serginin açılışı ve sertifika töreni ile sona erecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :