Betonart Mimarlık Yaz Okulu 15. Yaşını Adana’da Kutladı

mimarizm.com / 16 Ağustos 2016
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB)’nin “BETONART” markası altında mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği uygulama ağırlıklı atölye çalışması 15. yılında, OYAK Çimento ve Adana Çimento Fabrikası’nın desteğiyle gerçekleşti.

Nilüfer Kozikoğlu’nun küratörlüğü, Ferhan Yalçın’ın koordinatörlüğü, Coşkun Çağlar Armağan, Ozan Avcı, Avşar Gürpınar, Ertunç Hünkar ve Ecem Sarıçayır'ın moderatörlüğünü yaptığı 15. BETONART Mimarlık Okulu, 5-13 Ağustos 2016 tarihleri arasında “nFORM nSCRIPT” temasıyla düzenlendi.

Yaz okulu süresince katılımcılar bir yanda malzeme ve ona şekil veren aparatları, öte yanda betonu tanımlayan ağır, masif gibi tanımlara meydan okuyan deneyleri tasarladı. Dokuz gün boyunca farklı karışım, kıvam ve yöntemler denendi; hem sezgisel, kalıpsız ve analog, hem de dijital parametrik modelleme, hareketli kalıp teknikleri ile geniş bir yelpazede üretimler yapıldı. Bu süre içerisinde katılımcılar OYAK Beton’dan Deniz Sarıalioğlu’ndan betonun farklı kullanım alanları ile ilgili sunumunu, Doka Kalıp Teknik Müdürü Can Ali Güven ve Pazarlama Müdürü Beril Kaya’dan firmanın tanıtım sunumunu, Kadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Orkun Beydağı’ndan “Changeable Information and Material Properties” adlı sunumu, Ceyhun Baskın ve Kaya Arıkoğlu’ndan Çukurova’da gerçekleştirdikleri mesleki uygulamaları dinleme fırsatı buldular.

Betonart Mimarlık Yaz Okulu

Betonart Mimarlık Yaz Okulu

Coşkun Çağlar ve ekibi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Canik Başarı Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Toros Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi olmak üzere 18 okuldan, 26 mimar adayının katıldığı BETONART Yaz Okulu’nun kapanış ve sunum gecesi, 13 Ağustos saat 18:00’de OYAK Adana Çimento Fabrikası’nda düzenlendi. 

Betonart Mimarlık Yaz Okulu

15. yıl sebebiyle eski yaz okulu katılımcılarının ve moderatörlerinin de konuk olarak katıldığı kapanış gecesinde katılımcılar sertifikalarını TÇMB Ceo’su İsmail Bulut ve OYAK Adana Çimento Genel Müdür Yardımcısı Memiş Vanlı’dan aldılar. Sertifika töreninin ardından, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Michael Edward’ın ve Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Ar. Gör. Cansu Cürgen’nin de konuk olarak katıldığı kapanış gecesinde katılımcılar 9 günlük süreci ve yaptıkları çalışmaları anlattılar. Sunumların ardından düzenlenen kapanış kokteyli ile 15. BETONART Mimarlık Yaz Okulu sona erdi. 

Avşar Gürpınar ve ekibiAvşar Gürpınar ve ekibi

Coşkun Çağlar ve ekibiCoşkun Çağlar ve ekibi

Ecem Sarıçayır ve ekibiEcem Sarıçayır ve ekibi

Ertunç Hünkar ve ekibiErtunç Hünkar ve ekibi

Ozan Avcı ve ekibiOzan Avcı ve ekibi

Blog için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :