Betonart Yaz Okulu Burhaniye'yi Tasarladı

mimarizm.com / 25 Temmuz 2013

Türkiye'nin en köklü sektörü olan çimento sektörünün çatı örgütü Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB)'nin mimarlar için çıkardığı öncü yayın BETONART Dergisi tarafından 12 yıldır düzenenlenen yaz okulu bu yıl, Limak Balıkesir Çimento Fabrikası, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Burhaniye Belediyesi işbirliğiyle Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlendi.

"İdealimdeki Kent" konseptinde düzenlenen BETONART Yaz Okulu'nda 12 mimarlık fakültesinden 22 öğrenci ideallerindeki kent meydanını tasarladı.

Beton ile tasarım buluştu

BETONART dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla her yıl düzenlediği BETONART Yaz Okulu, bu sene Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde gerçekleştirildi.

Küratörlüğünü İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden Mehmet Erkök'ün, moderatörlüğünü Şirin Bayram, Serap Durmuş, Yeliz Tülübaş Gökuç, Serkan Palabıyık ve Ferhan Yalçın'ın yaptığı BETONART Yaz Okulu'nda 12 mimarlık fakültesinden 22 öğrenci modern kentlere örnek olabilecek bir meydan tasarladı.

Öğrencilerin hazırladığı özgün kalıplar betonla 3 boyutlu hale getirilerek, Burhaniye'ye modern kentlere örnek olabilecek görsel bir anıt kazandırıldı. Program akışı içinde çeşitli teknik sunumlar ve bir de çevre gezisi yer aldı.Geleceğin mimarları hayallerini beton ile tasarlıyor

BETONART Mimarlık Yaz Okulu, mimarlık eğitimini desteklemek amacıyla mimarlık öğrencilerini beton ile tanıştırarak, öğrencilerin teoride öğrendiklerini pratikte uygulayabilecekleri bir atölye imkanı sunuyor. Öğrencilerin konaklama dahil tüm ihtiyaçlarının TÇMB tarafından karşılandığı BETONART Yaz Okulu'nda mimarlık öğrencileri betonu tasarımla buluşturan özel çalışmalara imza atıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :