Sepin Mimarlık

Amber EROYAN / 02 Aralık 2010
Sepin Mimarlık

Tesadüf bu ya, Kentin Tozu'nda dosyalaştırdığımız "Yurtdışındaki Türkiyeli Mimarlar"a dahil olabilecek isimlerden birinin kapısını çaldık bu ay. Profesyonel yaşamına Almanya'da kurduğu ofisle adım atan Yavuz Selim Sepin, Türkiye'den ayrı geçen 10 yılın ardından soluğu tekrar İstanbul'da alıyor ve bugün 23. yılını tamamlayan Sepin Mimarlık'ın temelleri de böylelikle atılmış oluyor.

Alman disiplinine fena halde alışmış olan Sepin, Türkiye'ye uyumda halen yer yer güçlük çekse de, Anadoluhisarı'nda sayfiye huzurunda mimarlık pratiğini devam ettirmekten de büyük mutluluk duyuyor. Pek çok ofis kentin merkezi ulaşım noktalarında konumlanırken, Sepin ve çalışma arkadaşları, kendi deyimiyle çocukları, İstanbul trafiğini kat ettikten sonra, Boğaz havasında çalışmanın "lüks"üne şimdiden alışmışlar.

Yoğunluk nedeniyle son dönemde herkes kendi projesine kapanmış olsa da, son aşamada yeniden baş başa verilerek projeler tamamlanıyor. Tabi yoğun olarak yarışmalara katılan ofisin en büyük arzusu, bu yoğunluğu uygulama aşamasıyla pekiştirmek. Sepin Mimarlık'ın "kapıları", Aralık 2010 boyunca Mimarizm okurlarına açık kalacak.


Yavuz Selim Sepin ile
Mimari Ekip ile
Künye
Ofis Adı:
Sepin Mimarlık
Sahibi:
Yavuz Selim Sepin
Telefon:
(216) 308 74 26
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :