Sinan Alper

02 Aralık 2010

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Haziran 2010 mezunuyum. Sepin Mimarlık'ta henüz bir aydır çalışıyorum. Daha önce uzun süreli bir iş deneyimim olmadı, fakat öğrencilik dönemimde iki ofiste 3 aylık periyotlarla çalışma ve büyük ofislerde de staj yapma imkanı buldum. Oradaki ortamı gördükten sonra ve aslında öğrenciliğimin belli bir aşamasından itibaren de hep istediğim şey, daha küçük ve gerçekten bir şeyler öğrenebileceğim bir ofiste çalışmaktı. Çünkü okuldan mezun olunca eğitiminizi bitiriyorsunuz ama bu sefer serbest piyasada sizi yeni bir eğitim bekliyor. Okulda öğrendiklerinizle dışarıda öğrendikleriniz çok farklı. O nedenle bu süreci en iyi şekilde atlatabileceğim bir ofiste çalışmak istedim.

Sepin Mimarlık'ı çok fazla duymuş olmasam da, benim açımdan Denizli Hükümet Konağı yarışmasındaki birinciliği ile adını duyurmuş bir ofisti. İnternette herhangi bir iş ilanını görmememe rağmen iş başvurusunda bulundum. Ardından Yavuz Bey ile görüşüp işe başladım.

Yarışma projelerine karşı özel bir ilgim var. Öğrencilik zamanımda da birçok yarışmaya katıldım. Ama tabi ki projenin uygulamasını görmek ve bu aşamada da kendimi geliştirmek isterim.

Bu aralar yoğun olduğumuz için her projeyle ilgilenemiyoruz. Emrah'la ben Afyon'daki termal merkez projesinden sorumluyuz. İki ay sonra öneri projemizi teslim etmiş olacağız.

 


Yavuz Selim Sepin ile
Mimari Ekip ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :