Erdem Mimarlar

Amber EROYAN / 07 Ekim 2011
Eylül ayında yolu Başkent'e düşen Mimarizm, Erdem Mimarlar'ın kapısını çalarak, Sunay ve Günay Erdem kardeşlerin Ümitköy'deki yeni ofisini keşfe daldı.

Kuruluşu 13 yılı bulan ve bu süreçte New York ile Dubai'ye dek uzanan pratik, yarışmalarda elde ettiği 30'a yakın ödülün haklı gururunu uygulamalar ile pekiştirmiş durumda. Mimarlığın, inşaatçı dedelerinden gelen genetik bir miras olduğunu ifade eden Erdemler, kalıcı bir çekirdek kadro arayışında olduklarını dillendirirken, kendi düzenledikleri çekici ve 'besleyici' bahçeleri ile yeni sağ kollar bulmakta zorlanmayacağa benziyor.

Esas amaçlarının bu fani dünyada kalıcı izler bırakmak olduğunun altını çizen Sunay ve Günay Erdem, 'yerkürenin tamamı'nı proje alanı olarak gözlerine kestirirken, salt hırs ile açıklanamayacak bu 'dünyayı keşfetme' tutkusunun derin analizine girişiyor.

Sözün özü; yakın zamanda yurtdışındaki irtibat ofislerini de faal hale getirmenin hayallerini kuran Erdem Mimarlar ile mesleki seçimleri, felsefi yaklaşımları, mimarlığın dünyadaki gidişatı ve uygulamaları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Metni bizden okuması sizden...


Mesleki Seçim ve Mimarlık Yaklaşımı
Yarışmalar ve Uygulamalar Üzerine
Mimari Ekip
Künye
Ofis Adı:
Erdem Mimarlar
Sahibi:
Sunay Erdem, Günay Erdem
Telefon:
(312) 240 31 30
Faks:
(312) 240 31 30
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :