Tulû Tohumcu

09 Mart 2012

Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı 2009 mezunuyum. Bütüner Mimarlık'a Nisan 2010'da geldim. Bilkent'teki stüdyo hocam Hüseyin Bey'in eşiydi. Son dönem projemi de o yürütmüştü. Onun üstüne zaten buraya gelmek istiyordum. Peyzaj mimarı arandığını öğrendiğimde de hemen başvurdum. Ofisin tek peyzaj mimarı benim, dolayısıyla diğerlerinin mimarlık konusundaki deneyimlerinden faydalanıyorum. İş hayatıma burada başladım ve zorlukları kendim aşmaya çalışıyorum. O açıdan biraz zor oluyor. Tabii yeri geldiğinde Hüseyin Bey'e soruyorum, önceden burada çalışan başka bir peyzaj mimarımız daha vardı, ona danışıyorum. Belki başka bir peyzaj ofisinde çalışsam daha az zorlanacağım ama o zorluğu da seviyorum çünkü mimarlarla beraberim. Zaten hedefimde de hep bir mimarlık ofisinde çalışmak vardı.

Hüseyin Bey iyi bir işveren, projede daha serbest kalabiliyorum. Hiçbir zaman bu böyle olsun diye diretmiyor, ben de öneri götürebiliyorum. Çoğu zaman da ben öneri götürüyorum. Beğendiği zaman onaylıyor veya ufak değişikler yapıyor. En azından kendimi bu mesleğin içine atma fırsatım oluyor.

Ofisteki diğer mimarlarla da iletişimim iyi. Özellikle binayı peyzajla beraber düşünmek açısından bu ofis gerçekten bana çok büyük katkı sağladı. Belki bir peyzaj mimarlığı ofisinde bu kadar çok şey yapamazdım. Başta konuya hakim olamayabilirim ama artık ikisini birlikte yürütebiliyorum. Tabii arkadaşlarımın da her konuda yardımcı olması da çok güzel.

 


Mimari Karakter ve Ekoloji Yaklaşımı
Hasankeyf'i Yaşama Döndürecek Yerleşim Alanı Projesi
Diğer Projeler, Öncelikler, Gelecek Planları
Bütüner Mimarlık Sakinleri
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :