“Tasarlamak zaten işimiz, sevdiğimiz taraf; esas zor olan süreci doğru yönetebilmek”

23 Aralık 2018

Hizmet verdiğiniz alanlardan birisi de proje yönetimi, dolayısıyla burası sadece tasarım yapan bir ofis değil.

Ayşe Toydemir Chamuleau: Tabi, özellikle büyük ve kompleks projelerde buna mecbursunuz.

Mehmet Toydemir: Sonuna kadar işin içinde olmak istiyoruz.

Ayşe Toydemir Chamuleau: Tasarlamak zaten bizim işimiz, sevdiğimiz taraf. Esas zor olan o süreci doğru yönetebilmek.

Turgut Toydemir: Ve o süreç içerisinde sürekli birtakım değişiklikler oluyor. Bunları ortaya koyarak yeni projeyi hazırlıyorsun ve devam ediyorsun.

Güncel projelerinizden biraz daha ayrıntılı bahsetmek isteriz. ÖzdilekPark, iki diğer AVM’nin ortasında yer aldığı için zorlu bir proje bence. Aynı tipolojiden iki güçlü yapının ortasına bir üçüncüsünü yaparken nasıl bir yöntem izlediniz?

Turgut Toydemir: ÖzdilekPark alçak, yatay bir kütle üzerinde yükselen iki kuleden oluşuyor. İlk yaptığımız projede otel ve konut kulelerinden oluşan yapı, inşaat esnasında tekrar edilen fizibilite çalışması sonucunda otel ve ofis olarak yeniden projelendirildi. Yatay kütle ise, projenin başlangıcından itibaren AVM olarak düşünüldü.

ÖzdilekPark

Teknopark İstanbul’un içindeki Kordsa Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin de yüksek teknolojili bir yapı olarak ofise farklı bir deneyim kazandırdığını tahmin ediyorum.

Mehmet Toydemir: Kordsa Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi (KKTM), sanayi ve üniversite işbirliği ile hayata geçirilmiş bir proje. Kompozit malzeme teknolojileri üzerine çalışmaların gerçekleşeceği karma kullanımlı bir yapı. Üretim alanı, laboratuvar, ofisler, kuluçka alanları birçok fonksiyonun iç içe geçtiği ve belli bir sistem içinde çalışması gereken bir kurgu. Ar-Ge yapılarını özellikle seviyorum çünkü farklı uzmanlarla bir masaya oturup, çok çeşitli konular üzerine konuşma imkanımız oluyor. Çok sayıda proje ortağının sürece dahil olduğu KKTM de böyle bir projeydi.

Kordsa Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi / Yerçekim Mimari Fotoğraf


Piramit Mimarlık Kurucusu ve Ortakları ile...
Piramit Mimarlık Çalışanları ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :