Piramit Mimarlık

Amber Eroyan / 23 Aralık 2018
Türkiye'nin en köklü tasarım pratikleri arasında yer alan Piramit Mimarlık'ın kurucusu Turgut Toydemir ve ailenin ikinci nesil mimarları, ofisin yarım yüzyılı aşkın mesleki deneyimlerini Çat Kapı ile paylaştı.

Türkiye mimarlık ve planlama ortamının belleği denilebilecek ofisler arasında yer alan Piramit Mimarlık'ın hikayesi ile karşınızdayız bu ay... Ofisin kurucusu Turgut Toydemir meslek yaşamında 57 yılı geride bırakırken, ikinci nesil mimarlar Ayşe Toydemir Chamuleau, Mehmet Toydemir ve Erhan Toydemir de bu birikimi en iyi şekilde geleceğe taşımada önemli bir misyon üstlenmiş durumda. 

Yapılaşma anlamında İstanbul'un en yoğun gelişen bölgelerinden birinde konumlanan ofisin içinde zaman durmuş gibi gözükse de, bu sakin ve üretken ofisten İstanbul'un yanısıra dünyanın dört bir yanına ulaşan devasa projeler çıkmakta. Her gün karşılaştığımız ve kentte kendimize referans olarak bellediğimiz bu yapıların müellifini ise pek çoğumuz bilmiyor olabilir. İşte Çat Kapı vesilesiyle biraz da bu üretimi daha görünür kılmayı ve ardındaki yoğun emeği sizlere sunmayı istiyoruz bu kez.

57 yılın muhasebesini -hele ki İstanbul gibi majör değişim ve dönüşümler yaşamış bir kentte- bir söyleşiye sığdırmak zor olsa da, Piramit Mimarlık ve kurucusu Turgut Toydemir'e ilişkin önemli detayları biraraya getirmeye çalıştık. İkinci neslin görüşleri buna eklenince, pek az ofise nasip olan bu uzun süreli devamlılığın temelleri hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.  

 


Piramit Mimarlık Kurucusu ve Ortakları ile...
Piramit Mimarlık Çalışanları ile...
Künye
Ofis Adı:
Piramit Mimarlık
Sahibi:
Turgut Toydemir
Telefon:
0212 275 27 16
Faks:
0212 275 87 23
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :