“Mesleğe merak ve hevesle yaklaşan mimarlar seçmeye çalışıyoruz”

23 Aralık 2018

Ofise yeni birisini dahil edeceğiniz zaman öncelikleriniz neler oluyor? 

Ayşe Toydemir Chamuleau: Daha çok birkaç senelik tecrübesi olan, mesleğe merak ve hevesle yaklaşan mimarlar seçmeye çalışıyoruz. Bence takıma yeni dahil olacaklarda sorgulanacak en önemli şey mesleğe bakış açısı. Mimarlığı sadece mesai saatleri içersinde bir iş olarak değil, yaşam boyu sürekli öğrenip, kendilerini geliştirecekleri ve tüm birikimlerini yansıtabilecekleri, hem estetik hem teknik, dolayısıyla kompleks bir ifade yöntemi olarak hissedebilmeleri önemli.

Erhan Toydemir: Biz sadece tasarım yapan bir ofis olmadığımız için şu departmana birisini arıyoruz şeklinde spesifik ilanlar vermiyoruz genelde. Mülakatlarda çoğunlukla mimarlık dışında nelere ilgi duyduklarını soruyoruz. O yanıttan ışık aldığınız noktada da o kişiyi büronun içinde bir şekilde vazifelendiriyorsunuz.

Şu anda gündeminizde hangi projeler var?

Ayşe Toydemir Chamuleau:  İstanbul Zaim Üniversitesi (İZÜ) projesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan Teknopark çalışılıyor. Akmerkez’in yakınında devam etmekte olan büyük bir konut projemiz var. Birkaç sanayi sitesi projemiz bulunuyor. İran’da çok uzun süredir devam ettiğimiz, küçük bir şehir boyutunda olan bir projemiz bulunmakta.

Erhan Toydemir: Özbekistan, Rusya ve Cezayir’de birtakım projeler gündemde. Türkiye’deki ekonomik şartlardan dolayı yurtdışına yönelmekte fayda var. Turgut Bey de zamanında krizleri hep öyle atlatmış.

Ciddi bir deneyime sahip olmanız büyük avantaj.

Erhan Toydemir: Tabi, zaten şu an bizi ayakta tutan şey bu deneyim. Yurtiçi pazarı daraldığı anda yurtdışından bu sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz.

 


Piramit Mimarlık Kurucusu ve Ortakları ile...
Piramit Mimarlık Çalışanları ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :