Kılıçdaroğlu’nun Tuzla Planları ve 80 km’lik Metrosu

06 Mart 2009

İstanbul'un belediye başkanlığına talip en güçlü adaylardan biri olarak CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi politik söylemini kentsel alan yönetimi üzerinden değil, yoğunlukla geçmiş dönemlerin sorunları üzerinden kuruyor. Ancak bu sorunlar genellikle bütçe veya rant gibi çıkar odaklı konular...

Kılıçdaroğlu, başkan seçilmesi halinde her hanede mutlaka bir sigortalı olmasını sağlayacaklarını söylüyor. "Biz Tuzla'dan başlayacağız Tuzla'yı İstanbul'un aynası yapacağız" vaadini ortaya koyan Kılıçdaroğlu, belediyeyi bürokrasiye boğdurtmayacağını belirtiyor. Aynı zamanda da 5 yılda 80 km metronun belediyenin kaynaklarıyla yapılacağını öngörüyor.

Kadir Topbaş'ı İstanbul'un varoşlarını birlikte gezmeye davet eden Kılıçdaroğlu, "Kadir Topbaş yürüyüş bandından aşağı insin yürüyüş bandında koşarken İstanbul'u gezdiğini sanıyor. Ayaklarına çizmeleri giysin, benim gibi İstanbul'u gezsin. Biz İstanbul'un gerçeğini ve sorunlarını iyi bilen insanlarla yola çıkıyoruz" ifadesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz onbeş senenin bir tür bilançosunu da kesen Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş'ın yandaşlarına rant sağladığını iddia ederken, Sözen dönemine ilişkin olarak da "Sayın Sözen çok güzel belediyecilik hizmeti veren bir kişidir. Eksiklikler varsa bunu savunmadık. Temel felsefemiz halka doğruları söylemek. Beş yıllık Sözen dönemini tartışalım ama sonraki 15 yıllık dönemi de tartışalım" diyor.


Korhan Gümüş ile İstanbul'un politika(sızlık)ları üzerine
Vaatler Denizi İstanbul'un Olası Gelecek Senaryoları
Bunlar da Türkiye'nin Avangart (!) Adayları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :