Turgut'tan Ulaşım Odaklı "15 Milyonluk Turizm Kenti" Vaadi

06 Mart 2009

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, 20 yıllık şehir plancı Ahmet Turgut, hamasi siyaset yapmayacaklarını, boş vaatlerde bulunmayacaklarını belirterek "Biz bu kent için oluşturduğumuz vizyonu 12 milyonluk İstanbul'la paylaşacağız" diyor.

Bugün hala İstanbul'un çamuru ve çöpünden bahsedenlere, başkan olması halinde 5 yıl sonra belediyeciliğin nasıl yapıldığını göstereceklerini kaydeden Turgut, 5 yıl sonra İstanbul'un, sorunlarını çözmüş bir metropol olacağını iddia ediyor. Ancak bunu kim vaadetmiyor ki...

Adayların seçmen karşısına elinde yolsuzluk dosyalarıyla değil, projelerle çıkması gerektiğine değinen Turgut, İstanbul'un en büyük sorununun ise "ulaşım" olduğunu kaydederken, bu problemin tek çözüm yolu olarak işaret ettiği toplu ulaşım için şu önerileri sunuyor: "Sabah 05.30-07.00 saatleri arasında ücretsiz olacak. Toplu ulaşımın gelişimi için ilk etapta bin 200 yeni otobüsü hizmete sokulacak."

Turgut; deniz, kara, metro-otobüs ve metrobüs entegrasyonlarının doğru yapılmaması sebebiyle zaman ve enerji kaybı yaşandığını da anlatıyor; önümüzdeki dönem için İstanbul'un 550 kilometrelik yeni raylı sisteme ihtiyacı olduğunu aktarıyor.

İstanbul'un finans, kültür, ticaret ve turizm kenti kimlikleri üzerine yeniden imar edilebileceğini dile getiren Turgut, İstanbul'un turist sayısını 15 milyona çıkartacaklarını da ekliyor. Akıllara da "turizm odaklı belediyecilik"in handikaplarını getiriyor.


Korhan Gümüş ile İstanbul'un politika(sızlık)ları üzerine
Vaatler Denizi İstanbul'un Olası Gelecek Senaryoları
Bunlar da Türkiye'nin Avangart (!) Adayları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :