"İstanbul'u doğuran Kayseri ofisi varlığını koruyacak"

01 Şubat 2013

İnternet sitenizde yer almayan güncel projeleriniz arasında öne çıkarmak istediğiniz başka örnekler var mı?

Erbil akvaryumumuz çok nitelikli bir proje; 160 metrelik tünelle Guinness rekoru kırılacak. Bu çok büyük bir su kütlesi, çok ciddi bir strüktür demek. İçeride yer alan kar odası da çöl iklimine sahip Erbil için ilginç bir deneyim olacak. Gerçek kar yağdırarak insanların bu karda kaymalarını sağladığımız bir hol var. Akvaryum bünyesinde bir de botanik park bulunuyor. Antalya Akvaryumu projesinde akvaryumları inşa eden Okyanus Akvaryum firmasından bu projede de destek alıyoruz.


  Erbil için geliştirilen akvaryum projesi

Bir diğer önemli projemiz, Kırşehir'de yapılacak olan Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi. Bu projeyi hazırladığımızda rahmetli Neşet Ertaş hayattaydı. Tam inşaata başlanacağı dönemde vefat etmesi projeye farklı bir anlam kattı. O nedenle de böyle bir esere imza attığımız için mutluyuz.


  Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi

Tüm bu sosyal ve kamusal yapıların yanında bizi son günlerde heyecanlandıran bir proje de, tüm ekibin dahil olduğu Erbil'deki Soran Üniversitesi yerleşkesi. Bu projenin en keyifli tarafı da işverenin tasarım sürecindeki vizyonu. Projeyi dünyadaki sayılı kampüslerden biri olarak görmek istiyor. Yerleşkenin ve fakülte yapıları, sürdürülebilirlik standartlarına uygun olarak tasarlanıyor.

Yurtdışından işbirliği içinde bulunduğunuz ofisler var mı?

Henüz yok. Tabi bu bağlamda yeni ofislerle bağlantılarımız olacak. Çünkü bazı ülkelerde, bazı projelere yetişemiyoruz. Büyük ölçekteki projelerde daha rahat edeceğimizi düşünüyoruz. Özellikle Rusya'da...

O zaman Irak dışında başka yerlerde de projeleriniz olacak.

Türkmenistan, Kazakistan, Rusya için önerdiğimiz projeler var. Yakında onların da sonuçlanacağını ümit ediyoruz.

Bu yeni projeleri hangi ofisiniz üstlenecek? Ya da o kentte/ülkede yeni bir ofis mi kurulacak?

Bir üst yönetimimiz var. Tabi bu gereksinimlerle, bu işlerle beraber yeni ofisler de doğacak. Çok fazla bölünmemeye çalışıyoruz. Belki bu aşamadan sonra yeni bir ofisten ziyade yerel ‘partner' ofislerle çalışırız. Çünkü bölünerek çoğalmak çok istediğimiz bir durum değil. Mimarlıkta yüz yüze iletişim, masa başında çalışmak verimli sonuç doğurur. Dolayısıyla eğer Kayseri ofisimiz olmamış olsaydı orada yeni bir ofis açmaya gerek duymazdık. Ama orası İstanbul ofisini doğurduğu için varlığından mutluyuz. Gerek çalışma disiplini, gerekse dışarıya saçtığı enerjiyle Anadolu'da sevilen, bilinen, çalışanlar olarak bize mutluluk veren bir stüdyo ve varlığını korumaya gayret edeceğiz.


Bir Kurumsallaşma Hikayesi: Ofiss Mimarca'dan BKA'ya
Anadolu'daki Mega Yapılardan, Guiness Adayı Akvaryuma
Heyecan ve İllham Veren Projelerle Yola Devam...
BKA Bebek Ofisi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :