İremnur Tokaç

01 Ağustos 2013

İTÜ Mimarlık'ta okuyorum. Daha önce arkadaşlarım kpm'de staj yapmıştı. Ofisin İstanbul Tasarım Bienali'ndeki projesinde çalıştılar. Onlardan çok iyi duyumlar aldım. O yüzden de staj için buraya başvurdum. Portfolyomla özgeçmişimi yolladım ve kabul edildim.

Bienalde yer alan "Bomba" projesi bence de güzel bir çalışmaydı. Olmayan bir senaryo üzerinden gitmesi ve o senaryo dahilinde "acaba böyle bir şey olsa mekan nasıl yeniden düzenlenebilirdi" sorusuna çözüm araması, farklı bir bakış açısı sunuyordu.

Şu anda Kerem Bey'in verdiği bir villa konusu üzerine çalışıyorum. Onun mekansal analizlerini ve mimarlık literatürüne neler kattığını araştırıyorum. Daha önce bir mimarlık stüdyosunda staj yapmıştım. Genelde böyle bir konu verip onun üzerinde analiz yapmanızı beklemezler. Ya maket yapar ya da çizimlere yardım edersiniz. Bu hem ofise alışma hem de hangi konuya yöneliminiz olduğunun tartılması açısından iyi bir yöntem. Daha sonra da iş dağılımının buna göre yapılacağını düşünüyorum. O yüzden de kpm bence farklı bir ofis.Kurucu Kerem Piker ile...
kpm ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :