İbrahim Anıl Biçer

01 Şubat 2013

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden 2010 yılında mezun oldum. Büyük ölçekli ofislerde çalıştıktan sonra mimarlığa belli bir müddet ara verdim. Bahadır Kul Architects'de çalışan bir arkadaşımın beni tavsiye etmesi üzerine burada çalışmaya başladım. Yaklaşık bir yıldır da buradayım.  

Daha önce çalıştığım ofislerle karşılaştıracak olursam, BKA'nın, dinamik yapısı ve genç ekibiyle beni heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Sorumluluklara yelken açmamızı ve genç yaşımıza rağmen büyük projelerin altına imza atmamızı sağlıyor. Bu benim açımdan, korkularımı yenmem konusunda oldukça büyük bir öneme sahip... BKA bana, büyük projelerden, büyük işlerden ve büyük sorumluluklardan korkmamam gerektiğini gösterdi. Bir yılda 40'a yakın büyük projede yer aldık.

Şu anda konsept ekibinin takım liderliğini yürütüyorum. BKA'ya geldiğimde ilk olarak Divaniye Stadyum Projesi'nde çalışmıştım. Şu anda bu projenin uygulamalarını çiziyoruz. Ayrıca 6 farklı projenin konsept tasarımı üzerine çalışıyoruz. Bunlardan üçü İstanbul, Ankara ve İzmir için tasarladığımız stadyum projeleri. Ayrıca buz pistleri tasarlıyoruz. İlki Kayseri'de yapılıyor. Bunun dışınd beş tane daha buz pisti tasarımımız var. Ben ağırlıklı olarak spor yapıları ve rezidans projelerinde uzmanlaşmış durumdayım.

BKA'da projeleri, konsept, uygulama, iç mimari, detay olarak gruplanmıyoruz; bütün işler atölye ortamında birlikte yürütülüyor. Bir evin detayından, 600 bin metrekarelik yerleşkeye kadar farklı projelerin farklı aşamalarını görüyoruz. Bu da önemli bir motivasyon kaynağı.


Bir Kurumsallaşma Hikayesi: Ofiss Mimarca'dan BKA'ya
Anadolu'daki Mega Yapılardan, Guiness Adayı Akvaryuma
Heyecan ve İllham Veren Projelerle Yola Devam...
BKA Bebek Ofisi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :