"Bizde bilginin gücü her zaman daha üstündür"

23 Nisan 2020

İstanbul Teknik Üniversitesi ile New York State Üniversitesi’nin Dual Diploma Programı olan İnşaat Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olduktan sonra 2012 yılında London School of Business and Finance’ta Project Management üzerine MBA eğitimimi tamamlayarak İstanbul’a dönüş yaptım. New York ve İstanbul’da edindiğim iş ve eğitim tecrübelerim ışığında 2013 yılında MAA ailesine dahil olarak süre gelen kariyer yolculuğuma aynı çatı altında ilk günkü heyecan ile devam etmekteyim. 

MAA içinde bulunduğu zamanı ve çağı çok iyi analiz eden, projelerinde doğa, teknoloji ve mimarlık üçgeninde bir diyalog kurabilen çok değerli bir ofis kültürüne sahiptir. Doğa, MAA için önem taşımaktadır çünkü son derece önemli veriler içermekte ve aynı derece önem taşıyan sistemler zincirinden oluşmaktadır. Teknoloji ise MAA için ayrı bir önem taşımaktadır çünkü ofiste kullandığımız dijital ara yüzler sayesinde düşünce özgürlüğümüzü koruyabilmekte ve bunları hayata geçirebilecek projeler üreterek sektörün de gelişimine katkı sağlamaktayız. Böylesine heyecan verici bir ofisin parçası olmanın değerinin farkında olmak ile birlikte her gün yeni bir hikayesi olan ve ajandası her gün kendini yenileyen, sürekli devam eden bir üretim ve eğitimin bir parçası olmakta benim için çok değerli.

İnşaat Mühendisliği altyapısı ve MBA ile devam eden kariyer hayatıma bu bağlamda MAA’ya 2013 yılında Proje Geliştirme görevi ile dahil oldum. İlerleyen süreçte buna ofis büyüdükçe ve geliştikçe sorumluluklarım artarak idari yönetici pozisyonu eklenmiş olup, MAA’nın ulusal ve uluslararası platformda vizyon ve misyonlarını ön planda tutarak stratejik büyüme hedefleri, firma bilinirliği, proje geliştirme gibi birçok konuda Melike Hanım’ın mentorluğunda MAA için çok önemli adımlar atarak, sektöre hizmet vermeye ve büyümeye devam etmekteyiz. 

Ölçek farkı olmaksızın içinde yer aldığımız bütün projeler bizim açımızdan aynı araştırma derinliği, vizyon ve öneme sahiptir. MAA kültürünü projeler ile hayata geçirebilmenin en önemli etkenlerinden biri bizim için ekip olabilmektir. Bu bağlamda bilginin gücünün her zaman üstün olduğu bir çalışma ortamı, prensibi ve hiyerarşiye sahibiz. Her biri birbirinden değerli ve yetenekli süper kahramanlar dediğimiz ekip arkadaşlarımız ile birlikte sürekliliğimizi koruyarak yeni projelere imza atmaya devam etmekteyiz. Bu bağlamda Melike Hanım’ın mimarlık anlamındaki büyüleyici ve her seferinde ezber bozan bakış açısı ve düşünce yapısı MAA kültürünün oluşmasının en önemli temel taşını oluşturmakta ve gelecek hedeflerimize gittikçe daha da güçlenerek güzel bir ekip olarak yol almaya devam etmekteyiz. 


Melike Altınışık ile
Melih Altınışık için MAA
MAA Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :