Erk Solmaz

23 Nisan 2020

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2019 mezunuyum. MAA benim ilk iş deneyimim ve Şubat ayından beri ekiple beraber çalışıyorum.

Öğrencilik döneminde MAA’ nın işlerini takip ederdim. Staj başvurusunda bulundum ve yaz stajımı MAA’da yaptım. Staj sonrası belirli yarışma dönemlerinde ekibe destek oldum. Yarışmalar sonrasında MAA ekibine katıldım.

MAA kendinizi geliştirmek konusunda size çok yardımcı olan bir ofis. Güncel teknolojiler, fikirler üzerine düşünebileceğiniz ve üretim yapabileceğiniz bir yer. Tasarıma farklı açılardan bakma şansı yakalayabiliyorsunuz. Fikirlerinizi diğer insanlarla beraber yeni bir aşamaya çıkarabiliyorsunuz.

Ekip, paylaşımı ve beraber çalışmayı bilen kişilerden oluşuyor. Herkes kendine ve çevresine katkıda bulunmaya çalışıyor. Projenin her aşamasında birbirimizin çalışmaları hakkında bilgi sahibi oluyor ve yeni fikirleri birbirimizle paylaşıyoruz. Ekip olarak zorlandığımız konularda birbirimizle sürekli yardımlaşıyoruz. Bu bir süre sonra bu aramızda bir güven oluşturuyor. Çalışma ortamını daha keyifli bir hale getiriyor.

Ekipte mimar olarak çalışıyorum. Projelerin farklı aşamalarında araştırma, görselleştirme, modelleme ve sunum evrelerine dahil oluyorum. MAA’da çalıştığım süreçte Gwangju City Main Library ve Dolac Bridge yarışmalarına dahil olma şansı yakaladım.

Projelere yoğun bir araştırma evresiyle başlıyoruz, bu araştırmaları birbirimizle iletişim halinde yürütüyoruz. Sonrasında tasarım ve üretim sürecinde projeye göre herkes en iyi olduğu konularda görev alıyor. Her projede farklı fikirler üzerinden yeni yaklaşımlar üretmeye çalışıyoruz. Bu süreçte birbirimizle hep iletişim halinde oluyoruz. Projeyle ilgili bu paylaşımlar aslında bu süreci bir okul haline getiriyor ve kendinizi geliştirmeyi sağlıyor.

MAA’ nın en beğendiğim işi Seul Robot Bilim Müzesi. Projenin üretim aşamaları konusundaki yenilikçi fikri ve tasarım yaklaşımı işi özel kılıyor. 


Melike Altınışık ile
Melih Altınışık için MAA
MAA Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :