Barınma Hakkı Bürosu'nun işlevi

06 Kasım 2008Mamak Barınma Hakkı Bürosu, bu durumda nasıl bir rol üstleniyor?


Mamak Barınma Hakkı Bürosu olarak Çevre Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası ile birlikte bir çalışma grubu oluşturarak vatandaşlara nasıl yardımcı olabileceğimizi kararlaştırıyoruz.

Bütün kararlarımızı Mamaklılarla birlikte, oylama sonucu alıyoruz. Gündemimizi belirliyoruz, açık oylama yapıyoruz. Halkın uygun görmediği şeyleri yapmıyoruz. Zaten her mahallede, mahalle temsilcilerimiz var. Açtığımız davaların ücretleri mahalleli tarafından karşılandı. Açık bütçe yapıldı, herkes gönlünden kopanı verdi. O bütçeye göre davalarımızı açtık.


Biz Barınma Hakkı Bürosu olarak gecekondu sahiplerini, barınma hakkı mücadelesi temelinde biraraya getiriyoruz. İnsanlara, barınmanın bir hak olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.Belediye, kendi gazetesinde yayımlamış size yanlış bilgi verenlere inanmayın, diye yazmış. Bizim giriş katından ev vereceklerini söylediğimizi iddia etmişler. Bizi zor duruma düşürmek için böyle şeyler yazdıklarını düşünüyorum. Biz kavga etmek istemiyoruz, biz sadece haklarımızı almaya çalışıyoruz.


Şehir Plancısı Erdal Kurttaş: "Kentsel Dönüşüm Projeleri Sihirli Değnek Değildir"
Teknik konular!
Proje'ye karşı Mamak Barınma Hakkı Bürosu
Mamaklılar soruyor...
Mimar Yeşim Uysal: "Mamak'taki kültürel atmosferi görmezden gelmeyelim"
Ankara Tabip Odası'ndan Mamak değerlendirmesi
Mamak Belediyesi'nden
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :