Aziz Alimirzayev

28 Haziran 2013

Hakan Bey'le 2005 yılından beri birlikte çalışıyoruz. İşe mimar olarak başladım, 1,5 - 2 sene sonra ortak konumuna geldim. Bu süreçte şirketin konumu daha da büyütüldü. 2010 yılında Projects+ ismini aldık ve perakende sektörüne ciddi bir şekilde hizmet vermeye başladık.

SKM'ye tanıdık vasıtasıyla başvurmuştum. Buranın belli bir hizmet kalitesi vardı, bunu nasıl daha üst sınıfa taşıyabilirim diye görüşmeye geldim. Okula devam ettiğim için freelance olarak çalışıyordum. Buraya da öyle devam ederim diye düşündüm. Görüşmenin ertesi günü ofise gelmeye başladım. 

SKM'den önce fuarcılık sektöründe çalışıyordum. 200'e yakın irili ufaklı stand tasarımına öncülük ettim. Benim de Hakan Bey'in de fuarcılıktan gelmemizin en büyük artısı, hızlı hizmet sunabilmek ve hızlı çözüm üretebilmek. Çünkü perakende sektörü beklemez. Hele de markalaşma sektöründe ciddi atılımlar yapılırken.

Genelde Hakan Bey'le konseptleri birlikte kurgularız. Markaların olgunlaşma süreci beraber yürütülür. İkimiz de mimar olduğumuz için genel kurgu bizden çıkar. Tabii markanın ihtiyaçlarına göre içeriden de mimar desteği sağlarız. Projenin genel yapısı oturduktan sonra işi mimarlarımıza devrederiz. Sonra sistem otomatikman farklı kalemlere, farklı işlere bölünerek yürütülür. Örümcek ağı gibi bir kurgumuz var. Merkezden yönetiliyor gibi gözükse de aslında her dalın farklı fonksiyonları var. Hepsi birbirine bağlı sistematik işler.

Ben buraya başladığımda çalışan sayısı on kişi civarındaydı. Şu anda 35'e yaklaştık. Sadece organizasyonda değil, mimarlık ve tasarım anlamında da ciddi atılım yaptık. İlk perakende deneyimimiz Cafe Crown döneminde oldu. Güzel bir proje sunumuyla işi direkt kazanmıştık.

Bizde bütün inşaat altyapısı İbrahim Bey'e bağlıdır. Benim görevim ise, ofis içindeki mimarların genel kurgusunu düzenlemek. Bir de Hakan Bey'le beraber, kimliği olmayan kurumsalların yeniden doğuşunu sağlamak. Keyifli bir iş... Zaten mimarlık, işinizden keyif almadığınız zaman zor bir meslek. Gecesi gündüzü olmayan bir iş. Doktorlar 10 sene eğitim alsa da tecrübe edinmek için devamlı okumak, bilgilenmek zorunda. Mimarlar da kendilerini sürekli yenilemeli.


Kurucu Hakan Sekmen ile...
SKM'nin +'ları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :