VitrA, Tasarım Bienali'ni Mağazasına Taşıyor

mimarizm.com / 09 Ekim 2012

VitrA, eşsponsorları arasında yer aldığı ve 13 Ekim - 12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali süresince, Nişantaşı mağazasının bir bölümünü sergi alanına dönüştürüyor.

Sergi, bienalin ön etkinlikleri çerçevesinde, İngiliz kil tasarımcısı Max Lamb'in yürütücülüğüyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik Atölyesi'nde gerçekleştirilen "Kil Fabrikası" isimli atölyenin ürünlerinden oluşuyor. Öğrencilerin tasarladığı 1.500'ün üzerindeki yaratıcı iş arasından, bienalin teması "Kusurluluk" doğrultusunda seçilen objeler, mağazanın giriş katında sergileniyor.

Kalem kutusu, peçetelik, mumluk, sütlük, kase, küllük, Türk kahvesi cezve ve fincanı, aydınlatma ünitesi, sosluk, yemek tabağı gibi günlük hayatta kullanılan nesnelerin "kusurlu" yorumlarından oluşan sergi; VitrA'nın kusursuzluğa gönderme yapan ürünleriyle tezat oluşturuyor. VitrA ayrıca, bienal biletiyle mağazalarını ziyaret eden müşterilerine, tüm ürünlerde %35 indirim sunuyor.Sosyal medyada Tasarım Bienali'ne özel sürprizler

VitrA, tasarımı günlük hayata taşımak ve İstanbul Tasarım Bienali'nin heyecanını geniş kitlelerle paylaşmak üzere, aralarında sürpriz ödüllü yarışmaların da yer aldığı bir dizi etkinliği sosyal medyada hayata geçiriyor. Instagram ve kare kodlar aracılığıyla düzenlenen yarışmalar; interaktif kurgularıyla katılımcıların tasarım ruhunu ortaya çıkarıyor.

Yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :