VitrA, Trendleri Önceden Sunma Konusunda İddialı

mimarizm.com / Amber EROYAN / 31 Ocak 2013

Yeni banyo ve karo koleksiyonlarındaki inovatif çözümlerle dünya pazarındaki konumunu güçlendiren VitrA, kullanıcılarına da dekorasyon trendlerini bir adım önden takip etme şansı sunuyor.


VitrA
, 2013 yılı için hazırladığı yeni banyo ve karo koleksiyonlarını, 30 Ocak Çarşamba günü GaleriBu'da düzenlenen davetle mimarlar ve yapı sektörü profesyonellerinin beğenisine sundu.

Galata'daki tarihi bir binada yer alan galerinin tamamını kaplayan VitrA 2013 banyo ve karo koleksiyonları; Red Dot, iF Design Award, Good Design Award'un da aralarında bulunduğu uluslararası ödül programlarında geçtiğimiz yıl 13 farklı ürünle toplam 18 ödüle değer görülen VitrA tasarım ekibi ile dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyor. VitrA'nın gurur tablosunda, kendi tasarım ekibinden Gürol Erkal, Seden Arzu Tek, Tuba Büyükkaraduman, Begüm Becermen, Hüseyin İşler, Erden Gülkan, Selma Gülkan yer alırken; tasarım duayenleri Defne Koz, Dima Loginoff, Ross Lovegrove da bu başarıyı tamamlayan isimler oluyor.


Karo tasarım ekibi

VitrA Karo Pazarlama Direktörü Orçin Egemen, 2013 karo koleksiyonunu tanıttığı konuşmada, kadın tüketicilerin eğilimlerinden yola çıkarak yarattıkları ‘Güzellik Çağı', ‘Gizem Çağı' ve ‘Masumiyet Çağı' serilerinin, seramik dünyasına getirdiği yeniliklerle, kullanıcıyı, iç mekan tasarımında bir adım ileriye taşıyacağını belirtti.

Türkiye'nin yanı sıra Almanya ve Rusya'nın da kendileri için önemli pazarlar olduğuna dikkat çeken Egemen, bu doğrultuda, VitrA tasarım ekibinin de çokuluslu bir yapıya sahip olduğunu vurguladı.  

Öne çıkmayı seven, iddialı; Eski yaşam biçimine ve doğaya dönmeyi arzu eden; Kente gelip sıfırdan kendini var eden ama değerlerine de sahip çıkan 3 farklı şehirli kadın karakterine göre şekillenen 2013 karo serilerine, doğadan esinlendiği için modası geçmeyecek olan ‘Sonsuzluk Çağı' eşlik ediyor.


'Güzellik Çağı' serisinde yer alan 'Vichy' karoları

Önceki üç seride, şehir yaşamının kasvetli havasından kurtulmamızı sağlayan parlak, ışıltılı, romantik karolar öne çıkarken; dış mekana da uygulanabilen ‘Sonsuzluk Çağı' serisinde, doğal taş, ahşap ve beton dokuları gerçekçi bir şekilde seramiğe adapte edilerek, doğal kaynaklarla sınırlı olan bu malzemelere, çevreye duyarlı bir alternatif yaratılıyor.


Beton dokulu 'Uptown' serisi, koleksiyonun popüler ürünleri arasında

VitrA 2013 koleksiyonu tanıtım daveti, Endüstriyel Tasarım Yöneticisi Seden Arzu Tek'in, banyo koleksiyonunda yer alan yeni ürünlere ilişkin ayrıntılı sunumuyla devam etti.Fransız tasarımcı Christophe Pillet'nin imzasını taşıyan ‘Pillet' banyo mobilyaları serisini, VitrA ile uzun soluklu bir işbirliği bulunan Ross Lovegrove'un ‘Yeni İstanbul', Finlandiyalı disiplinlerarası tasarım pratiği Pentagon'un ‘Nest', Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA'nın ‘Metropole' serileri izliyor.


Ross Lovegrove tasarımı 'Yeni İstanbul' banyo mobilyaları

Yurtdışından tasarımcıların katkıda bulunduğu 2013 banyo koleksiyonununda; VitrA tasarım ekibi tarafından geliştirilen ‘Secret Zone', ‘Zest', ‘Roomy', ‘Wetto' adlı inovatif duş üniteleri de oldukça dikkat çekiyor.


Banyo tasarım ekibi

Küçük banyolar düşünülerek geliştirilen ‘Secret Zone' kullanılmadığı zaman katlanarak küçük banyolarda yer tasarrufu sağlarken; tümüyle cam bir kabine sahip ‘Zest' şeffaflığıyla her mekana uyum göstermenin yanı sıra banyo seramiklerini de daha göz önüne çıkarıyor. ‘Roomy', etrafta kalabalık yapması istenmeyen duş aksesuarlarını kolaylıkla saklarken, zemindeki seramiğin üzerine doğrudan monte edilebilen ‘Wetto' sade bir görünüm ve düz ayak giriş konforu sunuyor.


Wetto duş ünitesi

Gerek karo, gerekse banyo koleksiyonlarındaki inovatif çözümlerle tüketiciye, uygulama ve kullanım aşamalarında kolaylık sağlayan VitrA 2013 koleksiyonunun yeniliklerini önümüzdeki günlerde yapi.com.tr'deki Malzeme & İnovasyon bölümünden takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :