İstanbul Tasarım Bienali Kapılarını Açıyor

mimarizm.com / 09 Ekim 2012

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali 13 Ekim'de kapılarını açıyor.'Kusurluluk' (Imperfection) teması altında yaratıcı endüstrilerdeki tüm aktörleri fikir, proje, söylem veya ürünleriyle bir araya getiren bienalin küratörlüğünü Emre Arolat ve Joseph Grima birlikte üstleniyor. İstanbul Modern'de izlenebilecek "Musibet" (Emre Arolat) ile Galata Özel Rum İlköğretim Okulu'nda izlenebilecek 'Adhokrasi' (Joseph Grima) ise bienalin iki ana sergisini oluşturuyor.

Bienal, küratör sergilerinin yanı sıra birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. 'Akademi Programı' ile 26 üniversiteden 76 bölüm bienal teması çerçevesinde hazırladığı etkinlikleri kampüslerde gerçekleştirirken, 'Paralel Katılımcı Programı' kapsamında tasarım odaklı stüdyolar ve firmalar kurumsal kültürlerini çeşitli etkinliklerle paylaşacaklar. 'Yaratıcı Film Kuşağı' kapsamında bienal izleyicilerine ücretsiz film gösterimleri yapılırken, 'Tasarım Yürüyüşleri' de katılımcıların İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasına tasarım perspektifinden bakmasına olanak sağlayacak.

İki farklı sergide 108 projeyi bir araya getiren İstanbul Tasarım Bienali'ni, 11-12 Ekim tarihlerindeki ön izleme döneminde bienal ekibiyle gezebilirsiniz. Ana sergileri izleme ve yan etkinliklere katılım haklarının yanı sıra bienali belirli ayrıcalıklarla izlemenizi sağlayacak Sınırsız ve Özel Tasarım Bienali biletleri, Biletix ve İKSV'de satışa sunuluyor.

İstanbul Tasarım Bienali takvimi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :