Vahşi Yaşamın Kırılgan Yüzleri Empire State Binası'nı Aydınlattı

Gizem ŞAHİN / 03 Ağustos 2015


Fotoğraf: Grant Lamos IVThe Oceanic Preservation Society tarafından Discovery Channel ile işbirliği içerisinde düzenlenen etkinlikte Empire State Binası'nın cephesi, vahşi yaşamın risk altındaki türleriyle aydınlatıldı.

The Oceanic Preservation Society, Obscura Digital yaratıcı stüdyosu ile birlikte çevresel problemlere ve nesli tükenen türlere dikkat çekmek üzere çeşitli etkinlikler ve kampanyalar düzenliyor. Bu çalışmalardan biri olan ve Aralık ayında vizyona girecek ödüllü 'The Cove' belgeselinin ön tanıtımı niteliğindeki 'Projecting Change: The Empire State Building' etkinliğinde vahşi yaşamın risk altındaki türlerinin yüzleri, New York'un ikonik yapılarından Empire State'in üzerine yansıtıldı.Aralarında mavi balinaların, kar leoparının, kuşların, böceklerin ve deniz canlılarının bulunduğu soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan 160 türün görüntülerinden oluşan 3 saatlik video enstalasyonunda geçtiğimiz Temmuz ayında Amerikalı bir diş hekimi tarafından yasadışı yollarla avlanan Aslan Cecil de anıldı.


Fotoğraf: Oceanic Preservation SocietyFotoğraf: Jon William BrumbaughFotoğraf: Grant Lamos IV


Toplumun soyu tükenen hayvanlara ve çevre sorunlarına karşı duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlik aynı zamanda onları bu konuda harekete geçmeye de çağırıyor. Siz de Oceanic Preservation Society grubunun internet sitesinden veya racingextinction.com üzerinden ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve bu konuda yürütülen çalışmalara destek olabilirsiniz.Fotoğraf: Craig Ruttle


Video gösteriminin tamamını aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler!İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :