Ma Yansong İmzalı Halılar Köpeğinizin İştahını Açacak

mimarizm.com / 13 Ağustos 2015


Grafik tasarımcısı Kenya Hara'nın kurucusu ve küratörü olduğu "Köpekler için Mimarlık" (Architecture for Dogs) projesi, Ma Yansong ile birlikte 13 uluslararası mimar ve tasarımcıyı köpekler için mimarlığı yeniden düşünmeye çağırıyor.

İnsan ölçeğinden hayvan ölçeğine taşınmış olan her tasarım belirli bir köpek cinsinin ayırt edici özelliklerinden esinlenerek mimarlığı, köpekler ve sahipleri arasında yeni bir bağ kurmak üzere dönüştürmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında Şangay'da düzenlenen sergide Ma Yansong da Labrador cinsi köpekler için özel olarak tasarladığı halıyla yer alıyor.
Aileler için mükemmel bir can yoldaşı olan Labrador Retriever cinsi köpekler, sahiplerine büyük bir yakınlık duyuyor. Sadakatlerinin yanı sıra Labradorlar aktif bir hayat biçimini ve av oyunlarını seven atletik bir cins. Tasarımcı Ma Yansong'a göre ise Labrador cinsi bir köpek için en uygun ödül, iri bir dilim Niku*.


*Japoncada et kelimesine karşılık geliyor.


Niku Rug biftek şeklinde, etin doğal dokusunu ve rengini taklit eden, yünden, köpekler için tasarlanmış bir halı. Niku, Labrador'un küçük bir köpek yavrusundan erişkin bir köpeğe dönüşünün her aşamasında kullanılabilmesi için üç farklı formda ve büyüklükte tasarlanmış. Köpek kulübelerinin aksine, Niku Rug aile ve köpek arasındaki bağın güçlenmesine imkan verecek şekilde evin içerisinde serbestçe istenilen yere taşınabiliyor.
Köpekler için Mimarlık sergisi, Shangai Himalayas Museum'da 11 Ekim'e kadar ziyaretçilere açık olacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :