Türkiye'nin İlk Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı BAÜ'de Açılıyor

mimarizm.com / 18 Temmuz 2014

Bilgisayar ve oyun odağının önemini farkeden Bahçeşehir Üniversitesi (BAÜ), açtığı Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı ile bu konuda uzmanlaşmak isteyen herkesi oyuna davet ediyor.


                 


Programın temelleri, BAÜ İletişim Tasarımı Bölümü'nün 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi GameLab (BUG) oyun laboratuvarını kurmasıyla atılıyor. Oyun ve tasarım meraklıları, BUG bünyesinde gerçekleştirilen pek çok etkinlik ve eğitimde sektörden insanlarla bir araya gelme şansı yakalıyor.

Laboratuvarın ve üniversitenin sağladığı yetkinlik ve altyapı sayesinde, Bahçeşehir Üniversitesi şimdi de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek oyun sektörünün gelişmesi adına önemli bir adım atıyor. Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı'nda, oyun tasarımı ilkelerinin yanı sıra tasarım anlayışının üretime yansıması, sıklıkla es geçilen teorik altyapının etkili bir biçimde kavranması ve hem sektörel hem de akademik anlamda üretimlerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

İngilizce ve tezli olarak açılan program aynı zamanda sektörden insanları da derslere dahil ederek, piyasaya dair içgörüleri öğrencilerine aktarmayı amaçlıyor.

Üniversitenin Beşiktaş yerleşkesinde 22 Temmuz Salı günü saat 17:30'da yapılacak tanıtım toplantısına tüm oyun meraklıları davetli!


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :