Koleksiyonerlerin Gözdesi; Jasper De Beijer

mimarizm.com / 14 Eylül 2011

Amsterdam doğumlu Jasper De Beijer, Amsterdam ve Utrech sanat okullarındaki akademik eğitimini 1997 yılında tamamladı. Okul hayatı boyunca tutkulu bir eskiz sanatçısı olan De Beijer, çizimlerinde, ölçekli modellere ve sahne tasarımlarına sıklıkla yer verdi.

İşlediği fotoğrafların başlangıç noktasını da yine bu malzemeler oluşturduğunu ilk fotoğraf dizisi ‘Buitenpost'la birlikte göstermiş oldu. Sanatçı, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projeleri, kendi stüdyosunda sıfırdan inşa etti.

Yurtiçi ve yırtdışında çok sayıda toplu ve kişisel sergiye katılan Jasper De Beijer'in eserleri, Bank of America ve Rabobank gibi dünyaca ünlü koleksiyonlarda yer alıyor. Son yıllarda uluslararası sanat pazarında temsil edilmeye başlayan sanatçının çalışmaları; Pulse New York, Scope Miami, Photo LA gibi popüler sanat mekanlarında görücüye çıktı. İstanbul'da ise, The Empire Project sanat galerisi, açılışını Hollandalı sanatçı Jasper de Beijer'in, "An Introduction-Takdim" adlı fotoğraf sergisiyle yaptı.


9 Eylül'de TZR Galerie Duesseldorf solo sergisini açan Jasper De Beijer, 14-23 Eylül tarihlerinde YEM'de gerçekleşecek Space Invaders sergisi vesilesiyle İstanbul'a konuk oluyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :