Dijital Tasarım Festivali OFFF Istanbul

mimarizm.com / 21 Şubat 2012
Dijital Tasarım Festivali OFFF Istanbul

Dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF, Kurye Video Organizasyonu ile Mart 2012'de İstanbul'a taşınıyor.

Her biri kendi alanında öncü dünyaca ünlü tasarımcılar Kurye Video Organizasyonu ile dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF kapsamında Türkiye'ye geliyor. 02-03 Mart tarihlerinde Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) 'de düzenlenecek festival, renkli konuşmacıları ve yan etkinlikleriyle katılımcılara eşsiz bir deneyim sunacak.


OFFF ilk kez İstanbul'da

Barselona çıkışlı olan ve önceki yıllarda Paris, New York, Lizbon ve Madrid gibi tasarım başkentlerini dolaşan, dijital tasarım konusunda trend belirleyici konumdaki OFFF Festivali, Türkiye'de video ve dijital sanatlar alanında kesintisiz faaliyet gösteren Kurye Video 'nun organizasyonuyla ilk kez İstanbul'da gerçekleştirilecek.

OFFF İstanbul kapsamında Türkiyeli tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcılar web tasarımından tipografiye, post prodüksyondan illüstrasyona kadar çok geniş bir yelpazede dijital tasarımın her alanından en usta isimlerle bir araya gelme ve onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar.

OFFF Istanbul'a katılımı kesinleşen konuşmacılar arasında grafik tasarımın babası tabir edilen, D+AD ikinci başkanı Neville Brody; Flash tasarımın öncüsü Joshua Davis; Gladyatör filmiyle Oscar almış, bol Bafta ve Cannes ödüllü post-prodüksiyon ve reklam şirketi The Mill; Darren Aranosfsky filmlerine yaptıkları web siteleri ile ünlenen interaktif ajans Hi-Res!; özellikle yaptıkları albüm kapakları ve kurumsal kimliklerle tanınan grafik tasarım ajansı ve okulu Hort ve aynı zamanda OFFF Istanbul kampanya filmini de hazırlayan Fransa'nın en iyi tasarım ajanslarından bol ödüllü Hellohikimori yer alıyor.


  Game of Thrones, Hellohikimori


OFFF Istanbul'un dikkat çekici bir bölümü de Hollanda çıkışlı tasarımcılara ayrılıyor. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen bu bölümün dikkat çekici isimleri ise TV kanallarına yaptıkları işlerle ünlenen bol ödüllü animasyon ve post-produksiyon stüdyosu Onesize.


  Onesize


Dijital tasarımın öncüleri İstanbul'da kariyerlerini anlatıyor


Grafik tasarımın "baba"sı olarak kabul gören Neville Brody, yarattığı 50'den fazla font ve başarılarla dolu kariyeriyle grafik tasarımcıların rol modeli oldu. The Oceans Eleven &Twelve, Public Enemies gibi filmlerin afişlerinin yaratıcısı olan Brody, aynı zamanda The Times, The Observer, The Guardian, Arena ve BBC'de sanat yönetmenliği yaptı.


  Neville Brody


Daha önce yine Kurye Video Organizasyonu ile workshop vermek için Türkiye'ye gelen Joshua Davis ise, flash tasarımın "rock star"ı olarak anılıyor. BMW için özel bir araba tasarımı ve Tool grubunun kurumsal kimliği gibi çok çeşitli projeler üreten ve Adobe ve Toyota gibi onlarca uluslararası marka ile çalışan Davis, New York School of Visual Arts'da verdiği derslerin yanı sıra, dünyayı dolaşarak çeşitli konferans ve sergiler gerçekleştiriyor.


  Joshua DavisSinema ve televizyon dünyasının ödüllü isimleri de OFFF İstanbul'da!

Gladyatör filmi için yaptığı özel efektler ile Oscar'a layık görülen post-prodüksyon ve reklam şirketi The Mill, her sene başta Bafta ve Cannes Lions başta olmak üzere pek çok ödülü müzesine götürüyor. Sherlock, Merlin, Primeval ve Misfits gibi dizilerin arkasındaki isim The Mill, aynı zamanda Björk, Kasabian ve James Blunt gibi isimlere çektikleri kliplerle de dikkat çekiyor.


  Merlin, The Mill 


Dünyanın en önemli interaktif ajanslarından sayılan Hi-Res! ise Ugly Betty ve Six Feet Under gibi diziler ve The Fountain, Requiem for a Dream, Dreamers ve Saw gibi filmler için web siteleri yarattı. Özellikle Darren Aranofsky filmleri The Fountain ve Requiem for a Dream ile ünlenen ajans, tasarladığı web sitelerinde izleyiciler için farklı ve gerçek bir deneyim yaratmayı başarabilmesi ile diğer interaktif ajanlardan ayrılıyor ve sinema filmleri için ideal web siteleri tasarlayabiliyor.
 

  The Fountain, Hi-Res!


Dünyaca ünlü tasarımcıların sunumları ile YEM'de gerçekleşecek olan ana etkinlik, 2 günlük bir seminer formatında düzenlenecek. Her tasarımcının birer saatlik sunumlar yapacağı ana etkinliğe ek olarak OFFF Istanbul; görsel-işitsel etkinliklerle renklenecek açılış partisi, gösterimler ve çeşitli disiplinlere yönelik workshoplar da içerecek.

Kombine biletlerin 22 Şubat' kadar 200 TL, sonrasında 250 TL'den satılacağı bildiriliyor. Bilet satışı için tıklayınız


Detaylı program ve kayıt için 
tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :