İnşaat Planlama Sürecini Kolaylaştıran Yazılım: Austodesk BIM 360 Plan

mimarizm.com / 14 Temmuz 2015


Autodesk'in bulut tabanlı yeni çözümü BIM 360 Plan, elektronik çizelgeler ve diğer belgelerle manuel olarak yönetilen karmaşık inşaat planlama süreçlerini kolaylaştırıyor.

Ticari bir inşaat sahasında, işlerin çakışması ve verimliliğin düşmesi çok sık rastlanılan bir durum olabiliyor. Malzeme teslimatı geciktiğinde işçiler hiçbir şey yapmadan saatlerce bekleyebiliyor ya da alçı panel ustaları ve elektrik tesisatçısı gibi alt tedarikçiler, aynı teslim tarihine göre çalıştığı için sahada sıklıkla birbiriyle çakışabiliyor. Şantiyede sürekli değişen bu gibi koşullar neticesinde en sağlam iş planlarının bile sürekli yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Yeni bir internet servisi ve mobil uygulama olan Autodesk BIM 360 Plan ise tüm bu zor süreçlerin ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Basitleştirilmiş inşaat uygulamalarını, kullanıcı dostu görsel bir ara yüzle bir araya getiren üretim planlama yazılımı Autodesk BIM 360 Plan; elektronik çizelgeler ve diğer belgelerle manuel olarak yönetilen karmaşık süreçleri kolaylaştıran bulut tabanlı yepyeni bir çözüm olarak öne çıkıyor. 

Autodesk BIM 360 Plan sayesinde inşaat yüklenicileri, çalıştıkları projede çok daha güvenilir bir iş akışına sahip oluyor ve aşırı üretim, envanter fazlası ve yapılacak işlerin çakışması gibi beklenmeyen durumlardan kaynaklanan kayıpların önüne geçebiliyor.Kolay, Mobil ve Ortak Çalışmaya Elverişli

Kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebilen BIM 360 Plan, şantiye ekibindeki denetmenden, ustabaşına ve proje mühendislerine kadar pek çok çalışanın üretim planlarını hızla ve kolayca hazırlayıp, güncelleyebilmesini sağlıyor.

İnternet ve mobil erişim özelliği sayesinde BIM 360 Plan, her an, her yerde çalışmayı mümkün kılıyor. Bu sayede üretim planlama takvimi, süreçleri ve dosya paylaşımları hareket halindeyken gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor.Bulut tabanlı BIM 360 Plan sayesinde haftalık iş planı güncellemelerini elektronik çizelgeye manuel olarak girme zahmeti ortadan kalkıyor ve güncel bilgileri proje ekiplerine iletme süreci, özel bir çaba ve ek süre harcamadan gerçekleştirilebiliyor. BIM 360 Plan, temel performans metriklerini izleyip raporlayarak sürekli bir gelişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, projenin belirli bir aşaması, lokasyonu ya da ticaret ortağına yönelik metrikleri de kolayca bulabiliyor. BIM 360 Plan, daha önceki süreçlerde gerçekleştirilen düzeltmeleri ana üretim çizelgesinde güncelleyerek, takvimin daha iyi tanımlanmasını sağlıyor.


 


Autodesk BIM 360 Plan, tüm dünyada Kurumsal ya da Proje Bazlı abonelik modeli ile sadece ingilizce olarak kullanılabiliyor. Aboneler, iPad için iOS uygulamasını, Apple Store'dan indirebiliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :