Daha Kolay ve Eğlenceli Bir SketchBook Deneyimi

mimarizm.com / 27 Ağustos 2014

Autodesk popüler dijital çizim uygulaması SketchBook Pro7'nin yeni sürümünü açıkladı. Uzun süredir beklenen perspektif ve flipbook animasyon özellikleri de barındıran yeni sürüm, kullanıcılara daha fazla kontrol seçeneği sunarken, tasarımı kadar kolay ve eğlenceli hale getiriyor.Hayal ettiğini çizmek için yaratıcı bir hayal gücünün yanı sıra Autodesk Sketchbook teknolojisini takip etmek yeterli. Yazılım devi Autodesk, Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu SketchBook Pro7 'nin güncellenmiş versiyonunu kullanıma sunduğunu duyurdu. Tüm dünyada 25 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan dijital boyama ve çizim uygulamaları serisi Autodesk SketchBook ayrıca yeni üyelik seçenekleri de içeriyor.


Yeni özellikler neler?

Gerek hobi gerekse profesyonel olarak kullanılan, dijital tasarımda olduğu kadar sanat dünyasında da ilgi gören SketchBook Pro 7, kullanıcıların talepleri üzerine geliştirilen yepyeni özelliklerle geliyor. Bu özellikler arasında 1, 2 ve 3 nokta ile Balıkgözü modlarıyla perspektif kılavuzu, animasyonlu zaman çizelgesine sahip Flipbook modu ve yeni bir çizim motoru başta geliyor. İş akış verimliliğini artıracak görüntü bükme özellikleri, gradyan dolgu ekleme, geliştirilmiş seçim, katmanlı gruplama, çoklu katman seçimi ve karıştırma modları da yeni versiyonun ilgi çeken diğer özellikleri arasında… 

Yeni versiyonla ilgili konuşan Autodesk Türkiye, İsrail ve Kuzey Afrika Bölge Ülkeleri Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu , "Yeni üyelik seçeneklerimizle tüm dijital tasarım sanatçılarına ve hobi olarak ilgilenen amatörlere, yetenek seviyelerine bakılmaksızın, SketchBook'un endüstriyel standartlara uygun, ödüllü tasarım araçlarına erişim olanağı sağlıyoruz" diyor. Kullanıcıların istedikleri kullanım seviyesini seçme şansının da bulunduğunu belirten Dedeoğlu, "Autodesk kullanıcıları artık yazılımı kullanma ve yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda daha fazla seçeneğe sahip" diye ekliyor.


Amatör ve profesyonellere geniş seçenekler

Kullanıcılar artık SketchBook Pro 7'nin lisansını bağımsız olarak satın alabildikleri gibi, yıllık SketchBook üyelik seçeneklerinden de faydalanabilecek. Bu yeni fırsatlarla birlikte SketchBook'un giriş versiyonu artık masaüstünde tamamen ücretsiz kullanılabilecek. Giriş versiyonuyla temel araçlar kullanılarak basit çizimler yapılabilecek ve bu sayede kullanıcılar doğal çizim yöntemlerini ve SketchBook'un gerçek gücünü deneyimleme şansını yakalayacak.

Ücretsiz yaratılabilen SketchBook üyelik hesabı, dijital tasarımcıların iş akışını geliştiren ve daha güçlü araçların bulunduğu SketchBook Essentials özelliğini de etkin hale getiriyor. SketchBook Essentials, katman düzenlemesi, bütün bir renk paleti, fırça ayarları, dinamik simetri ve cetvel özelliklerini de araç kutusuna ekleyerek, tasarımcılara daha kapsamlı çizim ve illüstrasyon imkanı sunuyor. Ayrıca, tasarımlar üzerinde daha detaylı bir kontrol sağlayabilmelerine de olanak veriyor. 

Dijital tasarım sanatçılarının ihtiyacı olan tüm araçları bünyesinde barındıran SketchBook Pro 7 yazılımını ödemeli üyelik seçenekleri ile de satın almak mümkün. Bu seçenek sayesinde kullanıcılar SketchBook'u, Windows ve Mac OS dahil tüm masaüstü platformlarında kullanabilecekler. Ayrıca uygulamanın iOS ve Android işletim sistemlerindeki güncel sürümlerinde de yeni özellikleri etkin hale getirmek mümkün… 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :