Autodesk Tinkerplay ile Kendi Oyuncağınızı Kendiniz Yapın

mimarizm.com / 26 Mart 2015


Autodesk'in ücretsiz yeni uygulaması Tinkerplay 7'den 70'e herkesin 3D tasarım ve baskı yapabilmesini sağlıyor. Tinkerplay ile beş yaşındaki çocuklar bile kendi tasarımlarını kolayca hayata geçirip, oyuncaklarını üretebilecek.


Üç boyutlu tasarım yazılımı şirketi Autodesk, her yaştan çocuğun 3D tasarım ve 3D yazıcı teknolojileriyle yaratıcılıklarını geliştirmeyi sağlayan ücretsiz uygulaması Tinkerplay 'i pazara sundu. Autodesk, Tinkerplay'de geliştirdiği yeni parça, özellik ve işlevler sayesinde 3D tasarım dünyasını 7'den 70'e herkes için daha kolay, eğlenceli ve etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Tinkerplay ile çocuklar hayallerindeki karakterleri tasarlayıp dijital modellerini çıkarabiliyor ve isterlerse 3D yazıcıdan çıkaracakları parçaları birleştirerek gerçek birer oyuncağa dönüştürebiliyor. Autodesk'in kısa süre önce satın aldığı popüler Modio uygulamasını temel alarak geliştirilen Tinkerplay uygulaması, Tinkercad ürün ailesinin de son üyesi oldu.Kullanıcılar, Tinkerplay uygulaması ile yerleri değiştirilebilen parçaları istedikleri şekilde sürükleyip birleştirerek kendi tasarımlarını kolayca yapabiliyor; 3D baskıya uygun geliştirilen bu parçalarla hayallerindeki karakterlere istedikleri pozu verdirebiliyorlar.

Tinkerplay ile yaratılan tasarımların baskısı, herhangi bir hareketli işleme platformu ya da destekleyici malzemeye ihtiyaç duymadan üç boyutlu yazıcıdan çıkarılabiliyor. Uygulamanın içinde yer alan baskı özelliği, parçaların 3D baskı için uygun özellikte olmasını sağlıyor ve farklı 3D yazıcılara uygun her türlü dosya formatını destekliyor.Tasarım yeteneklerini bir ileri aşamaya taşıyarak yepyeni parçalar yaratmak isteyen kullanıcılar, Tinkerplay birleştiricilerini Tinkercad web uygulamasında bulabilirler.

Tinkerplay'i iOS, Android, Windows ve Windows Phone platformlarında aynı anda ücretsiz olarak pazara sunan Autodesk, kullanıcılara uygulamayı her türlü cihazda kullanabilme olanağı sunuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :