Sou Fujimoto’dan Kiralık Ev Konseptine Farklı Bir Yorum

Tuba Tellioğlu Şeren / 08 Ağustos 2016
Sou Fujimoto, Tokyo’da gerçekleştirilen House Vision 2016 sergisi için tasarladığı “Rental Space Tower” adlı ahşap pavyonla 'kiralık ev' konseptine farklı bir bakış açısı getiriyor.

Tanınmış bir grup Japon mimarın katılımıyla gerçekleştirilen House Vision 2016 Tokyo sergisinin bu yılki ortak kullanım alanlarına vurgu yapan teması “Co-individual - split and connect / seperate and come together” olarak belirlenmiş. 

Daito Trust Construction tarafından desteklenen Sou Fujimoto’nun ahşap pavyonu, kiralık ev tanımının yeniden yapıldığı sergi temasına farklı bir yorum getiriyor. Yollar, genel alanlar ve bitkilerle doldurulmuş teraslar gibi birbiriyle bağlantılı sistemleri görselleştiren bir model yaratak Fujimoto; mutfak, banyo, gösteri odası ve bahçe gibi ortak alanların genişletilebilmesi için özel alanların nasıl minimize edilebileceğini göstermeyi amaçlamış.

Günümüzün ‘kiralık ev’ konseptinde, özel alanlara daha geniş yer ayrılırken genel alanlar küçük metrekarelere sıkıştırılabiliyor. Sou Fujimoto, oturma odasının ve kişinin kendi odası dışında kalan mekanların paylaşıldığı bu modelle kiralık ev konseptine yeni bir öneri getiriyor.

Bu haber designboom'dan derlenmiştir.  
 


İlişkili Haberler
İlgili İçerikler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :