Pantone 2019 Rengi: “Living Coral”

mimarizm.com / 06 Aralık 2018
Pantone bu yılın rengini, adı da kendi gibi capcanlı olan, “Living Coral” (Yaşayan Mercan) olarak belirledi.

Son yıllarda tasarım ile uzaktan yakından ilgili her alanda olduğu gibi, Pantone de yüzünü bu sene tekrar doğaya ve onun güzel renklerine çeviriyor. 

Pantone bu rengi seçmelerinin sebebini ise; “Deniz yaşamına besin ve sığınak sağlayan, hareketli ancak mağrur mercan resifleri gibi, Pantone 16-1546 Living Coral (Yaşayan Mercan), bizleri mütemadiyen değişen hayatın akıntısına karşı ayakta kalmamızı sağlayacak şekilde destek ve konforla çevreliyor“ olarak açıklıyor.

Mütemadiyen çevrimiçi olma halini yaşadığımız bugünlerde, teknolojiye ayak uydurmak için verdiğimiz çaba kadar yavaşlamaya ve doğaya dönmeye de aynı oranda çaba harcıyoruz. Bir yandan hızlı, son teknolojik aletleri elimizden düşürmezken, diğer yandan el yapımı, zanaat işi nesneler bize çekici geliyor. En naif tabiriyle renk bizim dünyamızla olan ilişkimizin en önemli araçlarından biri. Bu bağlamda baktığınızda aslında “Living Coral”, oldukça doğru bir noktaya temas ediyor. Pantone’nin bülteninde de geçtiği gibi aslında bu şahane renk, kendi gösterişini denizlerin derinliklerine saklayarak elde edilmesi zor olanı oynuyor ancak gördüğünüz anda hem gözünüze hem ruhunuza hitap ediyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :