Pantone Cafe'de Renklerin Tadına Bakın

Gizem ŞAHİN / 03 Eylül 2015
Monako'da yer alan bu özel kafe, size pantone renk paletini tatma imkanı sunuyor. Menüde yer alan her yiyecek ve içeceğin bir pantone renk kodu karşılığı bulunuyor.


Bu kafede gökkuşağı renklerinin her birinin tadına bakabilir ya da koyu bir Black Coffee 19-1111* içebilirsiniz.
* Pantone renk paletinden bir siyah renk kodu.
Monako'da yer alan bu özel kafe, size pantone renk paletini tatma imkanı sunuyor. Menüde yer alan her yiyecek ve içeceğin  bir pantone renk kodu karşılığı bulunuyor. Sadece yiyeceklerinizin değil, oturduğunuz sandalyenin, kahve makinalarının ve hatta siparişlerinizi taşıdığınız tepsinin rengi bile pantone renk paletinden özenle seçilmiş.
Kafede, Mango 17-1446 dondurmasından tadabilir, Strawberry Pink 16-1731 eklerinden yiyebilir ve üstüne de bir bardak buz gibi Vibrant Orange 16-364 meyve suyundan içebilirsiniz.
Pantone Kafe'de Monaco Restaurant Group ile Pantone işbirliğiyle oluşturulan menüdeki her şey Pantone renk paletinin 2058 renginden birinden esinlenilmiş. Pantone firması bu işbirliğinde görme ve tatma duyularını birbirine bağlayarak, ziyaretçilerin 'renkleri tatmalarına' imkan vermek istediklerini söylüyor. Böylece ziyaretçilerin duyusal bir mutfak deneyimi yaşayabilmeleri için görme ve tatma duyularıyla tasarımı bir araya getiriyorlar.
Monaco Restaurant Group'un baş ahçısı Thierry Paludetto, PAntone'un Goe renk sisteminden renkleri seçerek bunların her birini uygun atıştırmalıklara ve içeceklere dönüştürmüş. Paludetto, bu 'pop-up' kafede canlı ve yaratıcı dondurmalar, tatlılar, sandviçler servis edebilmek için mutfakta sıklıkla kullanılan malzemelerdeki Vanilla Ice 11-0104, Croissant 16-0924 ve Chocolate Brown 19-0912 gibi renklerin avantajını kullanmış.
Ancak kafeyi bu kadar özgün kılan sadece yiyecekler değil. Peçetelerden su şişelerine, servis barının rengine kadar her şey Pantone renklerinden oluşuyor. Barın tasarımını, yine Pantone renk paletinden esinlenerek tasarlanmış Brüksel'deki otelin mimari olan Michel Penneman üstlenmiş.
Kafede yer alan üç espresso makinası ise CMYK renk modelini kullanan yazıcılara atıfta bulunacak şekilde 'Cyan, Magenta ve Yellow' (Camgöbeği, Pembe ve Sarı) renklerinde tasarlanmış.
Kafeinli içecekler de renk paletinden nasibini almış. Uykunuzu açacak bir şeye ihtiyaç duyarsanız Black Coffee 19-1111, Tea 16-0213 veya Café au Lait 17-1227'yi deneyebilirsiniz.
Monako'da sahil kenarında Grimaldi Forum'da yer alan geçici kafe, 9 Eylül'e kadar açık kalacak.

Kafenin kendi sitesine buradan erişebilirsiniz. Pantone Cafe'nin instagramda paylaşılan fotoğraflarına göz atmak içinse tıklayınız.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :