Pantone’den Greenery Temalı Airbnb Evi

Tuba Tellioğlu Şeren / 30 Ocak 2017
Renk geliştirme firması Pantone, Airbnb ile iş birliği yaparak Londra’daki bir giriş dairesini 2017 yılının rengi ‘Greenery’ temasına göre düzenleyerek bitkilendirdi.

Greenery temasını mekana yansıtmak için oturma odası bir seraya dönüştürülmüş, yatak odasının zemini çimenle kaplanmış, banyoya ise tropikal bitkiler yerleştirilmiş.

Pantone 2017 için belirlediği “sarı-yeşil” tonu Aralık 2016’da duyurmuştu. Airbnb ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Outside In” projesi içinse Pantone, Londra’nın Clerkenwell bölgesinde yer alan bir binanın giriş katını devraldı ve daireyi Greenery baskılı ürünler, açık renk ahşap ve gerçek bitkilerle düzenledi.   

 

Giriş holü; ağaçlar, sık çalılıklar, kütükler ve taş döşeli patikasıyla tam bir ormanlık alanı andırıyor.  

Yemek odası bölümünde ise büyük bir masanın etrafı saksı çiçeklerinin ve bahçecilik aletlerinin yer aldığı raflarla çevrelenerek bir sera görünümü yaratılmış. 

Mutfak raflarına Greenery renklerinde mutfak eşyaları düzenli bir biçimde yerleştirilmiş.

Zemini çimenle kaplı yatak odasında ise sarmaşık dallarıyla kaplı bir kafes, yatak başı olarak kullanılmış. 

Ebeveyn yatak odasının zeminini kaplayan çimen çocuk yatak odasında da karşımıza çıkıyor. Çocuk yataklarıbir tentenin altına yerleştirilmiş.

 

Greenery günümüzün iyi yaşam trendi ve stresli dünya gündemi nedeniyle yılın rengi olarak tercih edilmişti. “Şu anda tüm dünyada çok gergin ve stresli bir dönem yaşanıyor. Yeşil umudu ve doğaya dönüşü temsil ediyor” şeklinde açıklamıştı Pantone’den Leatrice Eiseman geçtiğimiz Aralık ayında. 

Clerkenwell’deki daire konaklama için Airbnb’den kiralanabiliyor; projenin geliri American Institude of Graphic Arts’a bağışlanacak.

Kaynak, Dezeen


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :