Pantone 2017 Yılı Rengi; Yeşil

Tuba Tellioğlu Şeren / 20 Aralık 2016
Pantone, 2017 yılının rengini açık bir yeşil tonu olarak belirledi.

“Greenery” adı verilen renk, Pantone tarafından yeşillikler arasında rastlanan açık tonlarda sarı-yeşil bir renk olarak tanımlanıyor. "Tazeleyici bir renk olan ‘Greenery’, açık sarı-yeşil tonuyla keşfetme, deneyimleme ve yeniden yaratma duygularımıza hitap ediyor. Bitkilerin capcanlı ve verimli dünyasının bir yansıması olan bu renk insanda nefes alma ve yeniden canlanma isteği uyandırıyor,” şeklinde açıklıyor Pantone yetkilileri. 

Pantone 15-0343 koduyla geçtiğimiz Eylül ayında açıklanan ‘Greenery’ adlı renk, şimdiden enstitünün, moda endüstrisinin 2017 bahar sezonu için belirlediği 10 renk tonu arasına girdi.  

Pantone Renk Enstitüsü’nden Leatrice Eiseman, bu seçimi yaparken yaşadığımız dünyanın ‘stresli ve gergin’ atmosferini göz önüne aldıklarını belirtiyor. "Şu anda tüm dünya zor şartlar içinde yaşıyor, çok gergin ve stresli zamanlardan geçiyoruz,” diyor Eiseman ve ekliyor: “ Bu renk bizlere umut veriyor ve doğaya bağlanmamızı sağlıyor.” 

Pantone Renk Enstitüsü 1999 yılından beri yılın rengini belirleyerek moda, ürün, iç mekan tasarımı endüstrilerini bu rengi kullanmaya davet ediyor. Enstitü, 2016 yılı için bebek mavisi ve toz pembeyi seçmişti.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :