Pantone 2018 Rengi: Kışkırtıcı ve İlham Verici 'Mor Ötesi' 

Neslihan Küçükaslan / 10 Ocak 2018
Uluslararası renk otoritesi Pantone, 2018’in rengini kışkırtıcı ve ilham verici 'Ultra Violet' (Mor Ötesi) olarak açıkladı. Farklılıklarla ve duygularla dolu bir renk olarak nitelenen Pantone 18-3838 Ultra Violet, konfor alanımızdan çıkma gereksinimini ve deneyselliği simgelerken, yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

Oldukça provokatif ama bir yandan da düşünceli bir mor tonu olan Pantone 18-3838 Ultra Violet bizi geleceğe taşırken, beraberinde özgünlük, beceri ve vizyoner düşünme biçimini de getiriyor.

Karmaşık ve düşünceli Ultra Violet (Mor Ötesi), evrenin sırlarını önümüze sunarken, bunun ilerisindeki sırlara dikkat çekiyor ve bulunduğumuz yerin ötesini keşfetmeye davet ediyor. Pantone Ultra Violet, engin ve sınırsız gece gibi, nelerin mümkün olabileceğinin ve dünyanın ötesini keşfetme arzumuzun bir simgesi... 

Getty Images©Getty Images

Esrarengiz mor tonları her zaman sanatsal zekanın, kültürlerarasılığın ve fantezinin temsilcisi olmuştur. Prince, David Bowie ve Jimi Hendrix gibi müzik yıldızları ise bu tonları, kendi kişiliklerinin bir uzantısı olarak popüler kültürün önüne serdi. Farklılıklarla ve duygularla dolu bir renk olarak nitelenen Pantone 18-3838 Ultra Violet, konfor alanımızdan çıkma gereksinimini ve deneyselliği simgelerken, yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.
 

Pantone Ultra Violet
 

Ayrıca tarihsel olarak, Ultra Violet’e yakıştırılan mistik/ruhsal bir özellik mevcut. Bu renk, günümüzün aşırı uyarıcı dünyasından uzaklaşmak için bir sığınak arayanlara da alan yaratıyor. Mor ötesi ışık, meditasyon ve buna benzer buluşmalarda toplulukların bağ kurmasına yardımcı oluyor. 

Bireyler olarak renklerden giderek daha fazla etkilenmekle beraber, bunların taşıdığı derin anlamları ve mesajları da daha iyi kavramaya başlıyoruz. Pantone, 2018 rengi Ultra Violet'e ilişkin duyuruda, "Tasarımcılar ve markalar, ilham vermek ve etkilemek için bu rengi kullanmaktan çekinmemeli. Yılın rengi, tasarım dünyasında stratejik yönelim sağlayan ve sizi ileri taşıyan bir misyon üstlenir." diyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :