Linea Tusavul'a Alman Tasarım Konseyi'nden Ödül

mimarizm.com / 09 Şubat 2018
Linea Tusavul Mimarlık, Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center projesi ile German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından bu yıl 47. kez düzenlenen German Design Award yarışmasında ödüle değer görüldü.

Sanayi, üretim ve tasarım kültürünü desteklemek amacıyla 1969 yılından bu yana Alman devletinin desteğiyle düzenlenen German Design Award yarışmasının ödülleri, 9-13 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Frankfurt Ambiente Fuarı kapsamında yapılan törenle sahiplerini buldu. Törende, ödüllü projeler büyük bir sergiyle tanıtıldı.

Linea Tusavul Mimarlık, bu sene 47. kez düzenlenen yarışmada, Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center projesi ile "Excellent Communications Design | Architecture" (Mükemmel İletişim Tasarımı | Mimarlık) kategorisinde ödüle değer görüldü. Proje daha önce, European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) 2016-2017 döneminde "En İyi Otel Mimarisi" dalında ödül almıştı. 

Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center

Yapımı 2014 yılında tamamlanan Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center, İstanbul'un en önemli endüstri miras alanlarından olan Bomonti Bira Fabrikası'nın yakınında yer alıyor. Eski fabrika binası ofisler, eğlence mekanları ve ticari birimleri içerecek şekilde yenilendi. Proje alanının getirdiği sınırlamalar nedeniyle otel ve kongre merkezini içeren proje, 149.5 metre yüksekliğe ulaşan 34 kat ve yedi bodrum katı şeklinde çözüldü. Eğimli arazi, doğrudan ana caddeye bağlanan bir servis girişine olanak sağladı. 

Jüri Raporu: 
Bu gösterişli otel kompleksi, üç kanatlı modern bir gökdelen ile eski bira fabrikasının zevkle yenilenerek dönüştürüldüğü konferans ve kongre merkezinden oluşuyor. Başarıyla hayata geçirilen bu konsept, temiz, modern mimari tasarım ile tarihi mimari arasında heyecan verici bir kontrast yaratıyor.

 * * *

Alman Tasarım Konseyi ve Ödülü hakkında:

Tasarımda iletişim ve bilgi transferi alanlarında dünyanın önce gelen uzmanlık merkezlerinden biri olan German Design Council (Alman Tasarım Konseyi), tasarım ve proje yoluyla marka değeri üretmek amacıyla her yıl öne çıkan tasarımları ve projeleri ödüllendiriyor.

Geleneksel yarışma sürecinin aksine, German Design Award’da (Alman Tasarım Ödülü) değerlendirmeye alınan projeler başvuru sistemiyle değil, uluslararası bir bağımsız jüri tarafından seçiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :