ERSA’nın “Wall” Dolabına Alman Tasarım Konseyi’nden Ödül

mimarizm.com / 17 Kasım 2015
ERSA Mobilya’nın çalışma alanları, ofisler, kamu kurumları ve yurtlarda kullanılan metal dolapları yeniden yorumlayarak ürettiği, tasarımcı Aykut Erol imzalı “Wall” dolabı Almanya’dan ödülle döndü.

Estetik yapısı, fonksiyonel kullanımı ve renkli görüntüsüyle metal dolabın tanımını değiştiren Wall, Alman Tasarım Konseyi’nin düzenlediği “Iconic Awards 2016: Interior Innovation” yarışmasında ödüle layık görüldü.

Depolama özelliği ile ayırıcı özelliği bir araya getirmesi, kapağındaki dalgalar ile yan yana geldiğinde tasarımda yeni bir estetik anlayışa imza atan Aykut Erol tasarımı Wall, gri ve haki gibi metal dolaplarda klasikleşen renklerin dışına çıkarak, mekanlara renk getiriyor. 

Geçtiğimiz yıl Amerikan İç Mimarlık Dergisi’nin düzenlediği tasarım yarışmasında 'Metalin Sıradışı Kullanımı' dalında finale kalan, 'Eğitim' kategorisinde ise birincilik ödülü kazanan Wall, Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği’nin IDEA yarışmasında ise finalist olmuştu. Wall ayrıca 2015 IF Tasarım Ödülleri’nde ‘Ürün Tasarımı’ dalının ‘Ofis’ kategorisinde de birincilik ödülüne layık görülmüştü.

Almanya'dan bir ödül de GEO'ya

ERSA Mobilya’nın ofislere yarı şeffaf paravan çözümü sunan GEO ürünü de geçtiğimiz haftalarda yine Alman Tasarım Konseyi’nin düzenlediği German Design Award 2016'da “Special Mention” ödülü kazanmıştı.

Yuvarlak bir arp gibi örülen GEO, sıradışı bir paravan olarak ofislerin bölünmesine olanak sağlıyor. Yarı şeffaf görünümüyle, ofislerde ‘kendine ait alan’ isteyenlere gizlilik sunmasının yanında iletişimin de kopmamasını sağlayan GEO, tasarımcı Şule Koç imzasını taşıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :