Nurus, Alman Tasarım Konseyi’ne Üye Oldu

Tuba Tellioğlu Şeren / 06 Nisan 2016
Nurus, geleceği şekillendiren 173 önemli dünya markasının üye olduğu Alman Tasarım Konseyi’ne Türkiye’den davet edilen ilk marka oldu.

Nurus, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, geleceği şekillendiren şirketleri buluşturan Alman Tasarım Konseyi’ne (German Design Council/ Rat für Formgebung) Türkiye’den davet edilen ilk marka olduğunu açıkladı. Alman Tasarım Konseyi, dünyanın önde gelen tasarım uzmanlığı merkezi olarak, marka ve tasarımda disiplinlerarası bilgi transferi sağlayan bir platform. Nurus’un konsey üyeliğinin yanısıra, Renan Gökyay da tasarımda söz sahibi 22 profesyonelin bulunduğu Alman Tasarım Konseyi jürisine davet edildi. 

Nurus’un Alman Tasarım Konseyi üyeliği, Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucusu Renan Gökyay ve CEO Dinçer Sinici’nin katıldığı basın toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı. 

Dinçer Sinici, Nurus’un 1927’den bugüne uzanan yolculuğunu anlatarak başladığı konuşmasında bugünkü faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dünyada 40’a yakın küresel noktada 50’yi aşkın bayi ile hizmet verdiklerini belirten Sinici, “Tasarım stratejimizin kaynağı inovasyon odaklı bakış açımızdır. ‘İleri teknoloji’, ‘endüstriyel yetkinlik’, ‘entegre otomasyon’ ve ‘tüm süreçlerde sürdürülebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda üretim süreçlerimize yön veriyoruz” dedi.
Nurus’un Avrupa’nın tasarım başkenti Münih’te ve Orta Doğu’nun yatırım merkezi Dubai’deki showroomlarında hizmet verdiğini; sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen projelerinde tercih edildiğini ifade eden Sinici, yeni başarılarıyla hedeflerinin de büyüdüğünü de belirtti. 

 “Avrupa’da tasarım alanında söz sahibiyiz”

Nurus Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucusu Renan Gökyay toplantıda Alman Tasarım Konseyi’ne üyelik süreci hakkında bilgi verdi ve bu birliğe üye olmanın Nurus’a ve Türkiye’ye kazandıracaklarına vurgu yaptı. 
Sadece 173 dünya markasının yer aldığı bir konseye davet edilmenin Nurus için büyük bir gurur olduğunu belirten Renan Gökyay, “Konseyde yer alan firmaların her biri kendi alanında tasarımda söz sahibi ve hepsinin ortak noktası da ‘geleceği şekillendiren markalar’ olmaları. Bu tanımlama bütün sektörlerden bağımsız… Çünkü bu konseye Adidas da, Bosch da, Porsche de üye… Alman hükümetinin de makro ekonomik stratejisi doğrultusunda destekleyerek kaynak ayırdığı Alman Tasarım Konseyi üyeliğine kabul edilerek Avrupa’da da söz sahibi bir tasarım kuruluşu olduğumuzu bir kez daha gösterdik ve geleceği şekillendiren şirketler arasındaki yerimizi aldık” dedi. Gökyay ayrıca basından gelen "1927 yılında Nurettin Usta ile başlayan Nurus'un başarı hikayesinin ardında ne yatıyor? Genç markalara vermek istediğiniz bir tavsiye var mı?" sorusuna, " Bir işi tutkuyla yapmak, yeniliklere açık olmak ve en önemlisi öğrenmeye devam etmek. Biz hiçbir zaman bu işi çok iyi biliyoruz, tamam olduk artık, demedik. Hala öğrenmeye devam ediyoruz" şeklinde yanıt verdi. 

Üyelik, Nurus’un global stratejilerini destekleyecek

Konsey üyesi olarak birçok avantaja sahip olacaklarını, düzenlenen yıllık toplantılara ve workshoplara katılacaklarını ifade eden Gökyay, “Dünyada tasarımda söz sahibi markalarla bir arada bulunmak, bizim de bu konudaki ufkumuzu genişletecek ve global stratejilerimizi destekleyecek” dedi. 

Üyelik, Türk endüstrisinin itibarına da olumlu katkı yapacak

Nurus’un Turquality kapsamında yer alan firmalardan biri olduğunu da hatırlatan Gökyay, global ortamda markalaşma yönünde aldıkları desteği “Olumlu Türk Malı” imajını güçlendirmede etkin olarak kullandıklarını ifade etti.

Bu üyeliğin Türk endüstrisinin itibarının yükselmesine de katkıda bulunacağını söyleyen Gökyay, “Unutmamalıyız ki Çin, Uzakdoğu gibi taklide yönelik endüstrilerin rekabette yer aldığı global ortamda, Türk firmaları ancak katma değerli ürünler ve hizmetler yaratarak rekabet avantajı sağlayabilir. Bu da ancak Ar-Ge ve tasarım yatırımıyla gerçekleşebilir. Biz bunun kanıtıyız. Umarım marka stratejisinin temelinde özgün tasarım olan ve Ar-Ge yatırımlarını bu yönde şekillendiren firmalar için ilham kaynağı oluruz. Dileyen şirketlerle bu konudaki deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız” dedi. 

Alman Tasarım Konseyi


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :