Designnobis'in TAXI'si German Design Award'a Aday

mimarizm.com / 20 Ağustos 2013

Designnobis baş tasarımcısı ve ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Gürsu, ödüllü tasarımı "TAXI Station" (Taksi Durağı) ile German Design Award 2014'e aday gösterildi.

Katılımın aday gösterilme yoluyla mümkün olduğu German Design Award, German Design Council tarafından düzenlenmekte olup, uluslararası bağlamda alanında ileri gelen tasarımcılar, tasarım stüdyoları, kurum ve enstitülerin katılımıyla gerçekleşiyor.

Ulaşım ve Kamusal Alan Kategorisi'nde yarışacak olan "TAXI Station", daha önce de farklı ödül programları tarafından onurlandırılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Yarışması'nın Taksi Durağı Tasarımı Kategorisi'nde Teşvik Ödülü'ne değer görülen proje, A' Design Award 2012'nin Mimarlık ve Yapı kategorisinde Altın Ödül kazanmıştı. 

TAXI harflerinin görsel ve yapısal kullanımı ile kentsel doku içerisinde dikkat çeken tasarımıyla taksi durağı, aktif bir reklam alanının yanı sıra, yağmur suyu toplayan çatı ve dikey yeşil örtü alanı gibi yenilikleriyle uluslararası alanda ilgi toplamayı sürdürüyor.

German Design Award 2014'ün kazananları Kasım ayında açıklanacak. Ödül programına dair ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :