Autodesk, Autodesk Topobase 2009 Yazılımı’nı Duyurdu

mimarizm.com / 14 Ağustos 2008

Autodesk, Autodesk Topobase 2009 yazılımını pazara sunduğunu duyurdu. Bu ürün, kamu hizmet kurumlarının gerekli verileri hassas ve doğru bir şekilde, altyapı varlıklarını yönetme sürecine çok daha kolay entegre edebilmelerine yardımcı olacak. Autodesk'in Geospatial Bölüm Başkan Yardımcısı Lisa Campbell yazılımla ilgili olarak, "Kamu hizmet sektöründe, akıllı ızgara (intelligent grid) ve sürdürülebilirlikle ilgili teşebbüslerin de aralarında yer aldığı bugünkü eğilimler, daha karmaşık tasarım projeleri ile doğru ve hassas verilere daha etkin erişime duyulan ihtiyacı artırıyor. Autodesk; şebeke tasarımı ve varlık yönetimini entegre ederek, kamu hizmet kurumlarının etkinliği ve veri kalitesini varlıklarının yaşam döngüleri boyunca geliştirmelerine yardımcı oluyor" dedi.

Autodesk Topobase 2009 Yazılımı'nın Sunduğu Yenilikler

AutoCAD Map 3D ve Autodesk MapGuide Enterprise yazılımları üzerine kurulu olan Autodesk Topobase, tasarım ve konumsal verileri merkezi bir veritabanında depolayarak mühendislik, GIS ve saha operasyon ekiplerinin doğru ve hassas verilere kolaylıkla ulaşmalarını sağlar.  Autodesk Topobase 2009 yazılımı, altyapılara yönelik 50'den fazla yeni özelliğe sahip. Bu yenilikler arasında şebeke yönetimi ve görüntüyü entegre eden atıksu iş akışı denetimleri, şematik şebeke oluşturma ve transformatör istasyonları gibi şebeke yapılarının içerisini görselleştirme yetenekleri yer alıyor. Ayrıca Oracle veritabanlarının bir çok sürümünü destekliyor ve su, atıksu, gaz ve elektrik varlıklarının yönetimi için özel modülleri de içeriyor.

Varlıklarla ilgili doğru ve eksiksiz bilgilere daha etkin erişimin kamu hizmet kurumları için önemli olduğu alanlara verilebilecek bir diğer örnek, gün geçtikçe sayısı artan özel güneş ve rüzgar jeneratörlerinin bulundukları hizmet alanı içinde yönetilmesi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :