HP ve Autodesk'ten Web Tabanlı Mimarlık Yarışması

mimarizm.com / 22 Haziran 2011

Hewlett-Packard (HP) ve Autodesk işbirliğiyle düzenlenen "3Concepts 1e-IDEA" (3Konsept 1e-Fikir) on-line mimarlık yarışması, HP ePrint & Share  çözümlerinden faydalanarak en iyi fikirleri ortaya koyacak mimarı / mimarlık öğrencisini arıyor.

"Projenin fikrin ifadesi olduğunu, fikirlerin de konseptlere dayandığını biliyoruz" saptamasından yola çıkan yarışmaya, HP'ın davetlisi olarak katılan -tümü Autodesk kullanıcısı- jüri üyeleri; Matias del Campo, EMBT, Michel Rojkind ve Agent Design-Alberto Villarreal, kendi projeleri arasından birini seçerek bunlarla örtüşen üç konsept tanımladılar.

Yarışma katılımcılarının da bu konsept demeti arasından üçünü -aynı mimardan en fazla bir konsept olmak üzere- seçerek bunlara dayanan yeni bir mimari tasarım önerisi geliştirmeleri ve A4 formatında sunmaları bekleniyor. Proje sayfasının yarısının Autodesk'te geliştirilmiş bir çizim veya imaj içermesi ve geri kalan kısmının boş bırakılması isteniyor.

Tasarım önerisi son halini aldıktan sonra ise yarışmacılar projelerini, HP ePrint & Share aracılığıyla jüri üyeleriyle paylaşacaklar. Hem jürinin hem de halkın beğenisini toplayan proje yarışmanın kazananı ilan edilecek.

Yarışmanın birincisi, yeni önerisi ile diğer seçilmiş projelerini içeren ve dpr-barcelona tarafından derlenecek bir yayına kavuşacak. Bunun yanı sıra şu hediyelerin de sahibi olacak:

- Sergi açılışını da içeren Barselona seyahati
- Barselona'daki Vallery sanat galerisindeki sergiye katılım
- HP Designjet T790 ePrinter
- Autodesk University'e tam giriş hakkı

"3Concepts 1e-IDEA" yarışmasını aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından takip edebilirsiniz: 

- Facebook
- Twitter  
- Tumblr   
 

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için
tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :