Avrupark'ın Satış Ofisi ve Örnek Dairelerinde Gönye İmzası

mimarizm.com / 18 Haziran 2015


Yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılama iddasıyla hayata geçirilen Avrupark'ta satış ofisi ve iki örnek daireyi tasarlayıp projelendirmesini gerçekleştiren Gönye Proje Tasarım, sosyal tesis, lobi ve koridorların iç tasarımı ile ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.


Emlak Konut GYO güvencesinde, Cihan İnşaat ve Konut Yapı'nın yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla İstanbul Bahçekent'te hayata geçirdiği Avrupark, 1.394 konuttan meydana geliyor. 79 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen proje, 21 bloktan oluşuyor. Proje kapsamında 86 ticari birim de yer alıyor. Projenin toplam alanının %80'ini yeşil alanlar meydana getiriyor.

Gönye Proje Tasarım, Avrupark için yaptığı tasarım çalışmasında modern bir tarz benimsedi. Çalıştığı alanlarda işlevsellik, şıklık ve göz alıcılık unsurlarını bir araya getiren Gönye tasarımcıları, satış ofisinde meşe kaplama, siyah profiller ve duvar kağıdı kullanırken, tekstil renklerinde ise mor ve hardalı tercih etti.Tasarımda işlevsel ve kullanıcı odaklı bir yerleşim planlanırken, tercih edilen malzeme, renk ve detaylarla şık ve etkileyici bir atmosfer yaratılması hedeflendi. Hem çalışanların hem ziyaretçilerin konforu için birçok detay düşünüldü. Karşılama, bekleme, satışın gerçekleşeceği alan ve örnek daireler, geçiş holünün birbirleriyle olan mekansal ilişkileri, ziyaretçilerin ve çalışanların konforu düşünülerek planlandı.

Maket alanında tercih edilen halı ve tavan, duvarlarda kullanılan ahşap paneller, bu konforun akustik açıdan da desteklenmesini sağladı. Mekanın geniş hacmi göz önüne alınarak ahşap, mermer, cam, tekstil ve boyayla bu malzemelerin renk dengesi, mekanın hem davetkar ve sıcak hem de seçkin ve şık görünmesi için dikkatle belirlendi.İlişkili Haberler
Gönül Ardal ve Yelin Evcen ile...
İlişkili Haberler
Gönye Tasarım Ekibi ile...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :